*2η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν «κατέβηκε» να αγωνιστεί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος την περασμένη εβδομάδα κόντρα στην Καλλιθέα, απομένει να φανεί αν θα χάσει το ματς 3-0 στα «χαρτιά» ή αν θα οριστεί σε νέα ημερομηνία. Γνωστή η περιπέτεια της Ζακύνθου μέχρι να κερδίσει τη συμμετοχή στη δεύτερη κατηγορία, τελικά τα κατάφερε, ωστόσο την περασμένη εβδομάδα δεν πρόλαβε να βγάλει δελτία στις μεταγραφές της. Αυτό τελικά συνέβη χθες το βράδυ και έτσι σήμερα η Ζάκυνθος θα παίξει πλήρης στη δική της πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα. Ο νησιώτες είναι από τα φαβορί για να αποχαιρετήσουν την κατηγορία.

Προηγούμενο ματς: Φιλική νίκη με 2-0 επί του Εθνικού Σκουλικάδου, στις 17 Οκτωβρίου.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν τα 2 από τα τελευταία 3 φιλικά παιχνίδια της (δες το στη betshop).

*Με g/g ολοκληρώθηκαν τα 2 από τα τελευταία 3 φιλικά παιχνίδια της.

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση το Αιγάλεω για το 1-1 της πρεμιέρας κόντρα στα Χανιά εντός έδρας. Αυτό διότι προηγήθηκε πολύ νωρίς και διαχειρίστηκε καλά το υπόλοιπο του αγώνα, ο αντίπαλος δεν είχε τρομερές ευκαιρίες, παρά μόνο κατοχή μπάλας και φλύαρη υπεροχή. Όλα έδειχναν ότι το Αιγάλεω θα πάρει το ματς, ωστόσο στις καθυστερήσεις τα Χανιά βρήκαν την ισοφάριση με τον Βασιλόγιαννη. Πάντως, οι Αθηναίοι έδειξαν ότι διαθέτουν καλή ομάδα, με συνοχή, απομένει να φανεί αν θα καταφέρουν να βρουν διάρκεια στο παιχνίδι τους. Χωρίς απουσίες, η αποστολή: Αναστασίου, Αρναρέλλης, Βλάχος, Καββαδίας, Καθάριος, Καλύβας, Λάσκαρης, Μαγκάκης, Μπαρμπαρούσης, Μπρέμπος, Παναγιώτου, Παπανικόλας, Πιαστόπουλος, Σαμπανίδης, Σικαλιάς, Τριμμάτης, Τσιλιγκίρης, Τίτσαρης, Φυλακτός και Χοτζάλλι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στα Χανιά για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τριμματής στο 4’, ισοφάρισαν τα Χανιά στις καθυστερήσεις με τον Βασιλόγιαννη.