*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κούρικο Ουνίδο-Ουατσιπάτο 1-3.

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό της αναμέτρησης πέτυχε ο Μοντές στο 54’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της παρά τη νίκη η Ουατσιπάτο. Κλειστό παιχνίδι με χαμηλό ρυθμό και λίγες ευκαιρίες, όμως κατάφερε να βρει δίχτυα λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, παίρνοντας το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Επιθυμεί να παραμείνει στις νίκες, ξεπερνώντας σήμερα το εμπόδιο της Κούρικο Ουνίδο. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, καθώς στις τελευταίες αναμετρήσεις της δεν τα έχει καταφέρει όπως θα ήθελε. Μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της μπροστά στο κοινό της, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόνο σε ένα.

Ουατσιπάτο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΥΡΙΚΟ ΟΥΝΙΔΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κάστρο με πέναλτι στο 45+1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Οσόριο στο 90+7’. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Γκονζάλεζ στο 90’.

Πάλεψε η Κούρικο Ουνίδο και κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ουνιβερσιδάδ Ντε Τσίλε. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως βρήκε τρόπο να προηγηθεί στις καθυστερήσεις της ανάπαυλας. Στο δεύτερο μέρος παρέμεινε σταθερή αμυντικά στο μεγαλύτερο κομμάτι, αλλά έμεινε με παίκτη λιγότερο και στις καθυστερήσεις υπέκυψε, δεχόμενη την ισοφάριση.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να περάσει και από την έδρα της Ουατσιπάτο. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο είναι φιλοξενούμενοι, με τα προηγούμενα δύο να έχουν λήξει ισόπαλα με σκορ 1-1. Κάθε βαθμός είναι πολύτιμος πλέον, αφού βρίσκεται σε ισοβαθμία με τη Μαγκαγιάνες στους 21 βαθμούς και λόγω της διαφοράς των γκολ είναι ακόμα εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.