9η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 8 εξ αυτών συνδυάστηκαν με No Goal!

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Έκτος έδρας νίκη (1-3) επί της Κούρικο Ουνίδο. Ο Παλμεσάνο άνοιξε το σκορ για την Ουατσιπάτο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Μόντες έκανε το 0-2 στο 71’. Ο Λέιβα στο 79’ μείωσε για τη Νιουμπλένσε και ο Ακόστα στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δυσάρεστη παρένθεση στο εξαιρετικό ξεκίνημα της σεζόν αποδείχθηκε η ήττα προ δύο εβδομάδων στη Λα Σιστέρνα, η Ουατσιπάτο επέστρεψε στις νίκες με πειστικό διπλό το περασμένο Σάββατο στο “Λα Γκράνχα” για να διατηρηθεί στη 2η θέση κι απόψε έχει την ευκαιρία να προσπεράσει στην κορυφή με παιχνίδι λιγότερο!

Απειλήθηκε πρώτη στην έδρα της Κούρικο Ουνίδο, αλλά από νωρίς έδειξε ότι θα δημιουργήσει πολλές επικίνδυνες καταστάσεις στο transition. Τελικά προηγήθηκε από απίθανη γκάφα του γηπεδούχου κίπερ και αφού ξόδεψε αρκετές ευκαιρίες σε γρήγορες μεταβάσεις βρήκε δεύτερο γκολ από στατική φάση. Δεν κινδύνευσε μετά τη μείωση της Κούρικο, χτύπησε στην κόντρα για το τρίτο γκολ.

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΕΒΕΡΤΟΝ ΝΤΕ ΒΙΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Νιουμπλένσε. Ο Κάμπος Λόπες πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 56’.

Τρομερά αποτελεσματική τον τελευταίο μήνα στη Βίνια ντελ Μαρ, το προηγούμενο Σάββατο πέτυχε 3η διαδοχική νίκη εκεί για να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις.

Πειστική η επικράτησή της επί της Νιουμπλένσε, φτωχό το τελικό 1-0 για τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην αναμέτρηση. Ο αντιπαλος κίπερ ήταν ο κορυφαίος του γηπέδου, έκανε 7 επεμβάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Έβερτον σκόραρε στην πρώτη ευκαιρία μετά την ανάπαυλα. Συνέχισε να είναι πιο απειλητική και μετά το προβάδισμά της, ξόδεψε κι άλλες καλές στιγμές στο transition.

Ανταγωνιστική η εικόνα της και στα δύο τελευταία πολύ δύσκολα ταξίδια, πήρε “Χ” στην έδρα της πρωταθλήτριας Κόλο Κόλο (1-1) κι έχασε οριακά στο υψόμετρο του Ελ Σαλβαδόρ από την Κομπρεσάλ (3-2).