*Στον πρώτο γύρο: Καρλσρούη – Χόλσταϊν Κίελ 0-2

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Χέρτα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ταμπάκοβιτς (17′, 45′), απάντησαν ισάριθμες οι Πόρατ (81′) και Μπέκερ (90+8′ πεν.).

Διατήρησε σε ολόκληρη την αναμέτρηση τον έλεγχο της μπάλας, ωστόσο δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική απέναντι στη Χέρτα που προηγήθηκε με 2-0 λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Πάτησε γκάζι στο τέλος ισοφαρίζοντας στην εκπνοή των καθυστερήσεων από την άσπρη βούλα, παραμένοντας ζωντανή στη μάχη της απευθείας ανόδου.

Η Χόλσταϊν Κίελ πανηγύρισε δύο νίκες σε επτά αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες) κόντρα σε Σάλκε (1-0 εντός) και Πάντερμπορν (4-0 εκτός). Έχει επικρατήσει στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με την Καρλσρούη. Πέντε κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Σάντερ που δεν υπολογίζεται από τον προπονητή Ραπ.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 9/12 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Γκρόιτερ Φιρτ. Από δύο γκολ πέτυχαν Ματάνοβιτς (42′, 78′) και Σλέουσενερ (86′, 90′). Σε πέναλτι για τους γηπεδούχους αστόχησε ο Βάνιτσεκ (54′).

Από δύο σπουδαίες νίκες με το εμφατικό 4-0 προέρχεται η Καρλσρούη κόντρα σε Καϊζερσλάουτερν (εκτός) και Γκρόιτερ Φιρτ (εντός). Παρουσιάστηκε καταιγιστική την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία, δημιούργησε 19 ευκαιρίες εκ των οποίων οι οχτώ βρήκαν στόχο.

Συγκεντρώνοντας 35 βαθμούς έχει “καθαρίσει” την υπόθεση παραμονή, στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από την Μπράουνσβαϊγκ (2-0) στις 10 Φεβρουαρίου (δύο νίκες, δύο ισοπαλίες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Φεβρουάριο 2022 για να βρούμε την τελευταία φορά που επικράτησε της Χόλσταϊν Κίελ (2-0 εκτός). Συμπλήρωσε κάρτες ο Νέμπελ, τη θέση του θα πάρει ο Γένσεν.