2η αγωνιστική

*Μετρούν 8/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 3 παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΛ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, επί της Μπράουνσβαϊγκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος παρά τις ευκαιρίες των δύο ομάδων δεν υπήρξε σκορ. Στο 51’ αποβλήθηκε ο Κουρουτσάι για λογαριασμό των γηπεδούχων. Στο 90+2’ ο Φρίντγιονσον πέτυχε γκολ νίκης για τη Χόλσταϊν Κιλ.

Η Χόλσταϊν Κιλ κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές, από την έδρα της Μπράουνσβαϊγκ (0-1), χάρη σε ένα τέρμα στις καθυστερήσεις από τον Φρίντγιονσον. Σίγουρα άφησε ικανοποιημένους άπαντες στην ομάδα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, ίσως θα περίμεναν να έρθει πιο εύκολα, αφού στο δεύτερο μέρος, από πολύ νωρίς απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα.

Καλές εντυπώσεις άφησε και στο σύνολο των φιλικών αναμετρήσεων το συγκρότημα του Ραπ, έδειξε να είναι σε ετοιμότητα για την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων. Τραυματίστηκε στην πρεμιέρα και δίνεται αμφίβολος ο μέσος Έρας, ενώ παραμένει σταθερά εκτός δράσης ο αμυντικός Μπέκερ.

Χόλσταϊν Κιλ Στατιστικά

*4/7 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*4/7 παιχνίδια είχαν under 2.5 τέρματα

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 5-0 εντός έδρας, της Πάντερμπορν, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 8’ αποβλήθηκε ο Μουσλίου για τους φιλοξενούμενους, στο 35’ και στο 45+3’ ο Χργκότα πέτυχε δύο γκολ για τους γηπεδούχους. Ενδιάμεσα, στο 43’, σκόραρε και ο Λεμπερλέ για το συνολικό 3-0 του ημιχρόνου. Στο 65’ ο Σίεμπ το 4-0, στο 77’ ο Μιχάλσκι το τελικό 5-0.

Η Γκρόιτερ Φιρτ μετέτρεψε σε εύκολη υπόθεση την πρώτη επίσημη αναμέτρηση της χρονιάς, καθώς συνέτριψε εντός έδρας την Πάντερμπορν (5-0). Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τον αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το πρώτο δεκάλεπτο, έκανε γκολ τις σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε και διασκέδασε τον κόσμο της.

Ικανοποιημένος και ο Τσόρνιγκερ ο οποίος βλέπει την ομάδα του να σκοράρει με χαρακτηριστική άνεση καθώς σε έξι ματς μαζί με τα φιλικά, έχει πετύχει το λιγότερο δύο τέρματα. Όσον αφορά την αποστολή, χτύπησε ο φορ Σρμπένι και είναι εκτός, όπως και οι Λίντε, Χαντάντι και Κιομουρτζόγλου.