*Σημειώθηκε άσσος στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πανηγύρισαν από δύο νίκες).

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Χόφενχαϊμ – Στουτγκάρδη στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα προέρχεται η Χόφενχαϊμ κόντρα σε Ουνιόν Βερολίνου (3-1 εντός) και Βόλφσμπουργκ (2-1 εκτός), οι οποίες την διατηρούν σε μονοψήφιο αριθμό βαθμών μετά το πέρας επτά αγωνιστικών. Απόλυτα ισορροπημένη ήταν η αναμέτρηση με αντίπαλο την τελευταία πριν από δύο βδομάδες, οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να αποφύγουν το αρνητικό αποτέλεσμα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο ο Νταμπούρ αναδείχθηκε σε μοιραίο αστοχώντας από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Πολλά και σημαντικά προβλήματα αντιμετωπίζει ο προπονητής Χένες ενόψει της αναμέτρησης με την Στουτγκάρδη, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει (μεταξύ άλλων) σε επτά ποδοσφαιριστές που βρέθηκαν θετικοί σε κορωνοϊό! Πρόκειται για τους Ρούντι, Βογκ, Σκοβ, Μπελφοντίλ, Λάρσεν, Νταμπούρ και Ανταμιάν. Στα θετικά επιστρέφουν οι Άνταμς και Κράμαριτς που ολοκλήρωσαν την καραντίνα τους. Την Πέμπτη (26/11) η Χόφενχαϊμ ταξιδεύει στην έδρα της Λίμπερετς για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Βόλφσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Στέφεν μόλις στο 5′, προτού ο Βέγκχορστ κάνει το 2-0 στο 26′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανταμιάν στο 87′. Τόσο η Βόλφσμπουργκ (84′), όσο η Χόφενχαϊμ (90+4′) αστόχησαν σε πέναλτι.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ Στατιστικά

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη σε έξι αγωνιστικές παραμένει η Στουτγκάρδη έχοντας απολογισμό δύο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Πριν την διακοπή του πρωταθλήματος μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (2-2 εντός) φτάνοντας, παράλληλα, τους δέκα (στο +3 από τη σημερινή αντίπαλό της). Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν με 2-0 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Έχασαν την συγκέντρωσή τους στα μέσα του δευτέρου, επιτρέποντας τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν μέσα σε 14 λεπτά.

Προβλήματα αντιμετωπίζει και ο προπονητής Ματαράτσο για την αναμέτρηση κόντρα στην Χόφενχαϊμ: Οι Γκονζάλεζ και Κάλαϊτζιτς μπήκαν αργά στο κανονικό πρόγραμμα, ενώ οι Τσουρλίνοφ και Σόσα προπονήθηκαν μόνοι τους μέχρι την Πέμπτη, ενώ παράλληλα ήρθαν σε επαφή με ποδοσφαιριστές θετικούς σε κορωνοϊό στις αναμετρήσεις με τις Εθνικές ομάδες τους.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 1-0 της Χαϊντενχάιμ σε φιλικό. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο και το 65′ ο Φόρστερ.