9η αγωνιστική

*Αήττητη η Τόκιο στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Χιροσίμα, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Βίσσελ Κόμπε, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 69ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Σασάκι (73′) και Νακάνο (82′).

Από την πέμπτη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Χιροσίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα, την οποία και συνέτριψε με 0-3. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο. Αρκετά άστοχη στο πρώτο μέρος, με την ανάπαυλα όμως ήταν πιο αποφασιστική και βρήκε τρεις φορές δίχτυα. Συνεχίζει έτσι την ανοδική της πορεία στην κατάταξη, φτάνοντας παράλληλα τους 17 βαθμούς σε οκτώ παιχνίδια. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 2-1 της Βίσσελ Κόμπε, για την τέταρτη αγωνιστική του Λιγκ Καπ.

Χιροσίμα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Γκάμπα Οσάκα, για το Λιγκ Καπ. Αγωνιζόμενη με παίκτη περισσότερο από το 71′, τρία λεπτά αργότερα ο Τσουκαγκάβα σημείωσε το μοναδικό τέρμα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Τόκιο, μετρώντας από δυο ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άλμπερτ Πούιγκ υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, ηττήθηκε στις λεπτομέρειες, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1. Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, είναι στους εννέα βαθμούς, όσους έχει και η Σαπόρο. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 1-0 της Γκάμπα Οσάκα, για την τέταρτη αγωνιστική του Λιγκ Καπ.