7η αγωνιστική

*Under 2.5 τα δέκα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Οχάσι (31′) και Μιτσούτα (πεν. 55′), δεχόμενη τη μείωση με το αυτογκόλ του Οχάσι στο 82ο λεπτό.

Αήττητη είναι η Χιροσίμα, μετά και τις έξι πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από τη Μασίντα Ζέλβια, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 1-2. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, με το τέρμα που δέχθηκε να προέρχεται από δικό της παίκτη.

Επέστρεψε έτσι στις νίκες, μετά από δυο σερί ισοπαλίες με Βίσσελ Κόμπε (0-0 εκτός) και Γκάμπα Οσάκα (1-1 εντός), φτάνοντας τις τρεις μέχρι στιγμής και τους δώδεκα βαθμούς. Στα 3/6 παιχνίδια της μάλιστα κράτησε και ανέπαφη την εστία της.

Χιροσίμα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τόκιο Βέρντι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 15ο λεπτό με τον Λούκιαν, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (75′, 86′).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Σονάν Μπελμάρε, μετά και το εκτός 2-0 από την Τσερέζο Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε την Τόκιο Βέρντι, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Πήρε προβάδισμα από νωρίς και στην πορεία είχε ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα. Δεν “καθάρισε” όμως το ματς και το “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο στο φινάλε, δεχόμενη την ανατροπή κόντρα στη ροή.

Συμπλήρωσε έτσι τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς τρίποντο (0-2-2), φτάνοντας παράλληλα τις τρεις ήττες μετά και τις έξι πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα έχει να αντιμετωπίσει.