*Μετρούν 6 ματς με αμφίσκορο στα τελευταία 10 μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας

*Η Χιροσίμα δεν έχει ηττηθεί ποτέ εντός έδρας από τη Σαπόρο

Χιροσίμα – Σαπόρο στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΧΙΣΟΡΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σπουδαία νίκη για τη Χιροσίμα την προηγούμενη αγωνιστική, επικράτησε της Καβασάκι με σκορ 3-2, εντός έδρας και την πλησίασε στους έξι πόντους στην κατάταξη. Ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση αφού μόλις στο 4’ ο Σασάκι σκόαρε για το 1-0. Στο 23’ ήταν η σειρά του Βιέιρα να χριστεί σκόρερ και να διπλασιάσει το προβάδισμα των γηπεδούχων. Επτά λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, πέτυχαν και τρίτο γκολ, με αποτέλεσμα να «κόψουν» τα πόδια της Καβασάκι, που ήθελε να ξεκινήσει την ανατροπή.

Όταν «ξύπνησαν» οι φιλοξενούμενοι ήταν αργά, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 3-2 στο 78’ και να μετριάσουν τις κακές εντυπώσεις της πρώτης ώρας στο ματς. Δεύτερη νίκη σε πέντε αγώνες για τη Χιροσίμα, που είναι αήττητη για έξι. Θα παραταχθεί πλήρης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-2 εντός έδρας της Καβασάκι για το πρωτάθλημα.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ Στατιστικά

*4/6 ματς τελευταία με τέρματα εκατέρωθεν (δες το στη betshop)

*Δέχεται γκολ σε 6 από τα 10 ματς εντός έδρας

*8/10 παιχνίδια με under 2.5 ως γηπεδούχος

ΣΑΠΟΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον πλέον εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Σαπόρο, καθώς συνέτριψε τη Σονάν εντός έδρας, με σκορ 5-2. Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο, σκόραρε δύο τέρματα έως το 21’ και πήρε ισχυρό προβάδισμα. Παρά το 2-1 του ημιχρόνου, δεν πτοήθηκε και έκανε την τελική της αντεπίθεση από το 70’ κι έπειτα και σημείωσε άλλα τρία γκολ έως το 84’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Νίκησε ύστερα από τρεις αγωνιστικές, μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε ματς πρωταθλήματος τελευταία. Θα κυνηγήσει μέχρι τέλους του Τσάμπιονς Λιγκ, που έχασε πέρυσι στον πόντο.

Τιμωρημένος ο Αρανο (Μ, 18/0), τραυματίας ο Ισικάβα (Α, 5/1). Αμφίβολος παραμένει ο Φουκαϊ (Μ, 19/0)

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε εύκολα εντός έδρας τη Σονάν με σκορ 5-2 στο πλαίσιο του πρωταθλήματος.