26η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 5 παιχνίδια ανάμεσά τους.

*Α’ Γύρος: Πονφεραντίνα – Χιρόνα 2-1

ΧΙΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χιρόνα φαίνεται να έχει χάσει τη φόρμα της και τη σταθερότητα που έβγαζε τελευταία και έχει απωλέσει σημαντικούς βαθμούς. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο την Αμορεμπιέτα (1-0) σ’ ένα ματς που είχε αριθμητικό πλεονέκτημα για ένα ολόκληρο ημίχρονο. Δεν έχει σημειώσει νίκη για τρία παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κόπα ντελ Ρέι, με μία ισοπαλία και δύο ήττες. Όσον αφορά το πρωτάθλημα συγκεκριμένα βρίσκεται οριακά πια εκτός της πρώτης εξάδας, αλλά θα παλέψει για μια θέση στα πλέι οφ ανόδου. “Πρέπει μόνο να κερδίσουμε στο προσεχές παιχνίδι, είμαστε υποχρεωμένοι να ζούμε με την πίεση”, ανέφερε ο κόουτς της Χιρόνα, Μίτσελ. Εκτός ο μέσος Βαλέρι και Αλέις Γκαρθία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας από την Αμορεμπιέτα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 6’ ο Γκουρουθέτα σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν και το καθοριστικό τέρμα του ματς. Στο φινάλε του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Άλβαρο Πένια για λογαριασμό της Αμορεμπιέτα, όμως το σκορ δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος.

Χιρόνα Στατιστικά

*4/6 ματς με G/G (δες το στη στοιχημαν)

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 8/13 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΝΦΕΡΑΝΤΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πονφεραντίνα προέρχεται από απρόσμενη εντός έδρας ήττα για το πρωτάθλημα και καλείται να βγάλει αντίδραση σε ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι. Έχασε από την Τενερίφη (1-2) και μάλιστα με ανατροπή, στο τελευταίο εικοσάλεπτο. Δεύτερη ήττα στα τελευταία πέντε ματς για το συγκρότημα του Μπόλο, μετρά ισάριθμες ισοπαλίες και μόλις μία νίκη σε αυτό το διάστημα. Για την ώρα κρατά την τύχη στα χέρια της για τις θέσεις των πλέι οφ. “Δεν είναι ώρα να μιλήσουμε για την ανανέωση του συμβολαίου μου. Ο πρόεδρος κι εγώ έχουμε ξεκαθαρίσει τα πράγματα και θέλουμε να μείνουμε στο παρόν”, ανέφερε στη συνέντευξη τύπου ο προπονητής της Πονφεραντίνα, Μπόλο. Παραμένει εκτός δράσης ο τραυματίας αμυντικός Αδριάν Καστεγιάνο και ο Ντάνι Οχέδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Υπέστη ήττα με σκορ 1-2 εντός έδρας, από την Τενερίφη, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 42’ ο Γιούρι σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 71’ ο Ελάντι Θορίγια με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 και στο 78’ ο Γκαγέγο ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.