*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Σεντ Τζόνστον 2-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Χιμπέρνιαν 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέιντζερς με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ταβερνιέρ στο 26’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαολίντα στο 45+2’. Το 2-1 πέτυχε ο Ντεσέρς στο 45+7’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ματοντό στο 85’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Χιμπέρνιαν. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν το ημίωρο, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ελάχιστα λεπτά μετά έμεινε και πάλι πίσω, ενώ στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν ακόμη ένα γκολ στα τελευταία λεπτά.

Τα τελευταία της «χαρτιά» παίζει στις εναπομείναντες αναμετρήσεις, προκειμένου να εξαντλήσει τις λιγοστές πιθανότητες που έχει για να βρεθεί εντός εξάδας. Υποχρεωμένη σήμερα να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σεντ Τζόνστον, ελπίζοντας παράλληλα και σε ένα στραβοπάτημα της Νταντί, ώστε να την περάσει. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να επιβάλλει το ρυθμό της όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της και σκοράρει με συνέπεια. Από την άλλη είναι ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσουν πολύτιμους βαθμούς κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Χιμπέρνιαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Ενός έδρας ήττα εναντίον της Νταντί με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το Κάμερον στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σιντιμπέχ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπακαγιόκο στο 80’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Σεντ Τζόνστον. Μπήκε νωθρά και πιάστηκε στον «ύπνο», μένοντας πίσω στο σκορ από νωρίς. Στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ που καθόρισε εν τέλη το τελικό αποτέλεσμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Είναι μεν ανεβασμένη μεσοεπιθετικά, δημιουργεί περισσότερες ευκαιρίες και βρίσκει με μεγαλύτερη συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται ακόμα πιο εύκολα γκολ. Δυσκολεύεται αρκετά στις εξόδους της, μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες τέσσερις, ενώ μόνο σε μία δεν δέχθηκε γκολ.