*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι 1-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρος Κάουντι-Χιμπέρνιαν 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαρτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαρκόντες στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάνκλαντ με πέναλτι στο 45+2’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Χιμπέρνιαν. Προηγήθηκε μεν στο ημίωρο της αναμέτρησης, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχθηκε την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι. Στην επανάληψη παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν μπόρεσε να στείλει ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, με το σκορ να μένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Ότι δεν κατάφερε απέναντι στη Χαρτς θέλει να πετύχει σήμερα, φιλοξενώντας μία εκ των ομάδων που παλεύουν για την παραμονή. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί αν θέλει να αυξήσει τις πιθανότητές της για να βρεθεί εντός εξάδας. Αναμένεται να πιέσει έντονα ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια, παρ’ όλα αυτά συνηθίζει να αφήνει κενούς χώρους στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα αυτό να μπορούν να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι που κάθε άλλο παρά αδύναμοι είναι επιθετικά.

Χιμπέρνιαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 28η αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουάιτ στο 11’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ολουσάνγια στο 86’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ρος Κάουντι. Έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα των φιλοξενούμενων παίρνοντας από νωρίς κεφάλι στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία εν τέλη υπέκυψε στα τελευταία λεπτά του αγώνα, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, ώστε να περάσει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Χιμπέρνιαν. Είναι ανεβασμένη τελευταία, προέρχεται από δύο θετικά αποτελέσματα και θέλει ιδανικά να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που έχει δημιουργήσει. Είναι μαχητική, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ και ειδικά μακριά από το γήπεδό της.