*10η αγωνιστική.

* Σερί με 7 N/G στα ισάριθμα τελευταία, τα 3 πιο πρόσφατα ήταν under 1,5.

* Από το 2020 και μετά, έχει υπάρξει μόνο 1 ισόπαλο, χωρίς γκολ στην έδρα της Χετάφε.

ΧΕΤΑΦΕ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με τη Θέλτα εκτός (2-2). Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Μαγιοράλ (2’), η αντίπαλος έχασε πέναλτι με τον Άσπας (14’), ισοφαρίστηκε από τον Μπαμπά (24’). Στο 30’ ο Ντουάρτε αποβλήθηκε αφήνοντάς τη με έναν λιγότερο, παρά το γεγονός αυτό πήρε ξανά προβάδισμα με τον Γκρίνγουντ (33’), για να ισοφαριστεί εκ νέου στο 42’ από τον Στραντ Λάρσεν.

Από τη στιγμή που πάλι έπαιξε με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο, ο βαθμός στο Βίγκο δεν είναι καθόλου κακός κι ας προηγήθηκε δύο φορές. Εκείνο που σίγουρα προβληματίζει τον Μπορδαλάς όμως είναι ότι το σερί χωρίς νίκη έχει φτάσει στα τέσσερα παιχνίδια, ασχέτως αν στα τρία τελευταία δεν έχασε.

“Δουλέψαμε κατά τη διακοπή για να βελτιωθούμε, όλοι αντιλαμβανόμαστε ότι η ομάδα μας απέχει αρκετά από αυτό που οραματιζόμαστε” δήλωσε ο κόουτς στην τελευταία συνέντευξη τύπου.

Συμπλήρωσε κάρτες ο μπακ Τζενέ, τιμωρημένος και ο στόπερ Ντουάρτε που ούτως ή άλλως αναρρώνει από εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας. Σταθερά έξω οι μακροχρόνιοι τραυματίες Μίγια και Ουνάλ.

Χετάφε Στατιστικά

* Στα 6 τελευταία, τα 5 ήταν G/G, από τα οποία τα 3 σε συνδυασμό με over 3,5.

* Αήττητη εντός με μέχρι στιγμής απολογισμό 2-2-0, όσες φορές σκόραρε, νίκησε.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΕΤΙΣ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με την Αλαβές εκτός (1-1). Προηγήθηκε με τον Πέρες από τραγικό λάθος του αντιπάλου γκολκίπερ (32’), ισοφαρίστηκε σχεδόν αμέσως με αυτογκόλ του Μπεγερίν (35’), στις καθυστερήσεις έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Γουίλιαν Χοσέ με απευθείας κόκκινη.

Ήθελε κάτι περισσότερο από το βαθμό στη Βιτόρια, αλλά δεν το έδειξε τόσο ξεκάθαρα όσο χρειαζόταν. Δεν πρόλαβε καν να κάνει διαχείριση στο προβάδισμα που απέκτησε, με το που πέτυχε γκολ, ήρθε η ισοφάριση σε μια φάση που όλα της πήγαν στραβά.

Παρέμεινε εκτός της πρώτης εξάδας, δεν υπάρχει λόγος πανικού ωστόσο, απέχει κάτω από μια νίκη από την έκτη Σοσιεδάδ και τώρα έχει ένα σχετικά βατό πρόγραμμα στο πρωτάθλημα, μετά από τη Χετάφε ακολουθούν δύο σερί εντός με Οσασούνα και Μαγιόρκα.

“Πρέπει να καλύψουμε στη βαθμολογία την απόσταση που έχουμε από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, το παιχνίδι με τη Χετάφε είναι δύσκολο και το κάνει ακόμα δυσκολότερο το γεγονός ότι τους αντιμετωπίζουμε στην έδρα τους” σημείωσε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Συνεχίζει με σημαντικές απουσίες, επιστρέφει ο εξτρέμ Λουίζ Ενρίκε. Ο Πελεγκρίνι σε σχετική ερώτηση τόνισε πως δεν θα ξεκουράσει τον στόπερ Πετσέλα ή οποιονδήποτε άλλο βασικό.

Μπέτις Στατιστικά

* Στα 5 τελευταία σε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ, τα 4 ήταν G/G, μόνο 1/4 ξέφυγε από το 1-1.

* Το μόνο εκτός έδρας στο οποίο δεν σκόραρε σε όλες τις διοργανώσεις, ήταν το 5-0 από την Μπαρτσελόνα.