*8η αγωνιστική

*Από την επάνοδο της Χέρτα στη μεγάλη κατηγορία το 2013, η Χόφενχαϊμ πανηγύρισε δέκα νίκες στις μεταξύ τους αναμετρήσεις (τέσσερις ισοπαλίες, τέσσερις ήττες).

*Λαμβάνοντας υπόψη και την προηγούμενη σεζόν, η Χόφενχαϊμ πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε επτά εκτός έδρας αγωνιστικές (μία ισοπαλία, πέντε ήττες).

ΧΕΡΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Μάιντς. Ο Τουσάρ άνοιξε το σκορ στο 30′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Κασί στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μία ανάσα μακριά από την δεύτερη φετινή νίκη της στην Μπουντεσλίγκα βρέθηκε η Χέρτα πριν από δύο βδομάδες. Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη μετριότατη εμφάνιση της Μάιντς στη “Mewa Arena”, υποχώρησε σημαντικά στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο και, τελικά, το πλήρωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. “Ο Αντρέ Μπραϊτενράιτερ έχει βάλει φαρδιά πλατιά την σφραγίδα του στη Χόφενχαϊμ. Θα δώσουμε μάχη με αυτοπεποίθηση, θέλουμε να πανηγυρίσουμε τη νίκη”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σβαρτς.

Οι πρωτευουσιάνοι θα αγωνιστούν για δεύτερη φορά Κυριακή, η μοναδική τους νίκη στη φετινή Μπουντεσλίγκα ήρθε την εν λόγω μέρα επί της Άουγκσμπουργκ (2-0 εκτός). Με καρκίνο στους όρχεις διαγνώστηκε ο Μποέτιους που θα μείνει για αδιευκρίνιστο διάστημα εκτός αγωνιστικών υποχρεώσεων. Τη θέση του αναμένεται να πάρει ο Σερντάρ.

ΧΕΡΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με τη Φράιμπουργκ.

Δύο βαθμούς πέταξε στην “PreZero Arena” η Χόφενχαϊμ, μένοντας στο μηδέν με αντίπαλο την Φράιμπουργκ πριν την διακοπή για τις Εθνικές ομάδες. Εξαιρετικά ισορροπημένη η αναμέτρηση των δύο ομάδων, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με τους τερματοφύλακες να φωνάζουν παρών σε συνολικά επτά περιπτώσεις (σ.σ. τέσσερις αποκρούσεις ο Μπάουμαν της Χόφενχαϊμ).

Στα υψηλά στρώματα της Μπουντεσλίγκα παραμένει το συγκρότημα του Μπραϊτενράιτερ, ο οποίος μιλώντας για τη σημερινή αναμέτρηση στην πρωτεύουσα ανέφερε: “Η Χέρτα είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, εμείς θέλουμε να κάνουμε το δικό μας παιχνίδι και να δημιουργήσουμε αρκετές ευκαιρίες”. Με τριάδα στην αμυντική γραμμή της θα παραταχθεί εκ νέου η Χόφενχαϊμ, δεν αποκλείεται να καθίσει στον πάγκο ο Καντεράμπεκ.