*Σημειώθηκε άσσος στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πανηγύρισαν από τρεις νίκες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης..

Χέρτα – Στουτγκάρδη στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΕΡΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά τη συγκινητική προσπάθεια που κατέβαλε, η Χέρτα δεν κατάφερε να επιστρέψει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Μπάγερν Μονάχου, γνωρίζοντας την ήττα με 4-3 πριν από δύο βδομάδες για την 3η αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να περιορίσουν την ποιότητα του Λεβαντόφσκι, ο οποίος πέτυχε και τα τέσσερα γκολ των γηπεδούχων, το τελευταίο και καθοριστικό από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την Παρασκευή επέστρεψαν στη βάση, μετά τις υποχρεώσεις με τις Εθνικές ομάδες τους, οι Κόρντομπα, Ματέους Κούνια και Αλντερέτε (αποκτήθηκε από την Βασιλεία). Ο Ζεεφούικ παρουσιάζεται ως εναλλακτική λύση για το δεξί άκρο της αμυντικής γραμμής των πρωτευουσιάνων. Τραυματίας είναι ο Ασκασιμπάρ, ο οποίος θα χάσει την αναμέτρηση με την πρώην ομάδα του. Δανεικός από την Άρσεναλ αποκτήθηκε ο Γκεντουζί.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 4-3 από την Μπάγερν Μονάχου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα γκολ του Λεβαντόφσκι (40′, 51′), προτού οι Κόρντομπα (59′) και Κούνια (71′) ισοφαρίσουν. Στο 85′ ο Λεβαντόφσκι έκανε το χατ τρικ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ενγκανκάμ φέρει και πάλι την αναμέτρηση στα ίσια. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με το τέταρτο γκολ του ο Πολωνός επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου.

ΧΕΡΤΑ Στατιστικά

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Over 3,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις βαθμούς συγκέντρωσε η Στουτγκάρδη στις δύο τελευταίες αγωνιστικές: Επικράτησε της Μάιντς (4-1 εκτός) και αναδείχθηκε ισόπαλη με την Λεβερκούζεν (1-1 εντός) πριν από δύο βδομάδες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σικ μόλις στο 7′, προτού ο Μαυροπάνος στείλει την μπάλα στο δοκάρι από κεφαλιά, στο ντεμπούτο του για την Στουτγκάρδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λεβερκούζεν έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες για να “καθαρίσει” το “τρίποντο”, κάτι που πλήρωσε στο 76′ όταν ο Κάλαϊτζιτς ισοφάρισε με κεφαλιά. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και θέτει υποψηφιότητα για την ενδεκάδα στη σημερινή αναμέτρηση ο Γκονζάλεζ. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Στένζελ. Σε επέμβαση στο γόνατο αναμένεται να υποβληθεί ο Μαυροπάνος, δεν αποκλείεται να χάσει όλη τη σεζόν. Αποκτήθηκε από την Γιουβέντους ο Αχαμάντα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 3-0 της Φράιμπουργκ σε φιλικό.