4ος όμιλος

*Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Βαριά εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τη Βολουντάρι, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 16′), σε ένα 1ο ημίχρονο όπου δέχτηκε πληθώρα ευκαιριών και στάθηκε τυχερή που δέχτηκε ένα δεύτερο γκολ πριν την ολοκλήρωση του. Ισορρόπησε το παιχνίδι στο β’ μέρος, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, αλλά σπατάλησε τις όποιες φάσεις δημιούργησε, με τη Βολουντάρι να κάνει το 2-0 στο 72′, κόντρα στη ροή του αγώνα. Κάπου εκεί η Χερμανστάντ κατέρρευσε, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη (0-1-2), έχοντας σκοράρει μόλις σε ένα από αυτά. Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, πήρε εκτός έδρας νίκη με 2-3 απέναντι στην Μπαΐα Μάρε (2η κατηγορία). Εντός έδρας μετράει 5 συνεχόμενες ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε τρεις από αυτές.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΙΝΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Κλουζ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό. Οι δύο ομάδες ανέβασαν το ρυθμό τους στο β’ μέρος, με την Τσίντια να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί τις λίγες καλές ευκαιρίες και να το πληρώνει, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την Τσίντια (0-3-1), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Για τη δεύτερη αγωνιστική του ομίλου, αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Άρτζες. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, όλες συνοδευόμενες από n/g.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.