ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ - ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ Προγνωστικά

*12η αγωνιστική.

* Έρχονται από 6/7 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας πρόκριση στα πέναλτι κόντρα στην Μπρασόφ για το Κύπελλο. Στο 1-1 το 90λεπτο.

Πηγαίνει απ’ το καλό στο καλύτερο, κέρδισε και την Αράντ πριν τη διακοπή. Είναι τρομερά ανθεκτική, κατάφερε να κερδίσει με ανατροπή, παρότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 29’ με πέναλτι, ωστόσο ισοφάρισε γρήγορα και βρήκε το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις με τον ταχύτατο Αλχασάν! Τέταρτη σερί νίκη μετά το εντός έδρας 2-1 επί της Πετρολούλ, το εκτός έδρας 1-0 επί της Άρτζες και το εντός έδρας 1-0 επί της Ουν. Κραϊόβα, είχαν προηγηθεί δύο σερί ισοπαλίες με Στεάουα (2-2 εκτός) και Φαρούλ (0-0 εκτός), πορεύεται αήττητη στο νέο πρωτάθλημα (6-4-0), νωρίτερα πήρε εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Βολουντάρι. Με 22 πόντους η Χέρμανσταντ αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις, καταλαμβάνει την τρίτη θέση, στο -2 απ’ τη δεύτερη Ραπίντ. Μεσοβδόμαδα έπαιξε με αλλαγές κόντρα στην Μπρασόφ για το Κύπελλο, χρειάστηκε τα πέναλτι για να πάρει την πρόκριση.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία ματς στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 6/9 G/G στο νέο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΠΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 7-0 επί της Μποτοσάνι για το πρωτάθλημα. Στο 2-0 το ημίχρονο, ακολούθησαν πέντε γκολ απ’ το 66’ μέχρι το φινάλε για τη Σέπσι. Με δέκα παίκτες απ’ το 48’ η Μποτοσάνι.

«Ξέσπασε» στο εντός έδρας ματς με την Μποτοσάνι πριν τη διακοπή, το τελικό 7-0 τα λέει όλα για την εικόνα του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο πήρε προβάδισμα δύο γκολ, όλα κρίθηκαν στην αποβολή του Σνο στο 48’ για την Μποτοσάνι, από εκεί και έπειτα η Σέπσι έκανε ό,τι ήθελε, ήταν αποτελεσματική και μοιραία έφτασε στο τελικό ευρύ σκορ. Δεύτερη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας 2-1 επί της Τσίντια Ταργκόβιτσε, εκεί σκόραρε δύο φορές με πέναλτι. Είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές ήττες για τη Σέπσι κόντρα σε Ραπίντ (1-2), Κραϊόβα 1948 (1-0) και Μιοβένι (0-1). Έχει τρεις νίκες στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές (3-3-3), με 16 πόντους είναι έβδομη.