*Στον Α’ γύρο: Κραϊόβα 1948 – Χέρμανσταντ 1-1

*Τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητη παραμένει η Χέρμανσταντ στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-3-0).

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Ραπίντ Βουκουρεστίου εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 54′, ενώ στο 68′ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Πλήρωσε ουσιαστικά το κακό της δεύτερο ημίχρονο στο Βουκουρέστι και έτσι έμεινε με άδεια χέρια από ένα παιχνίδι υψηλής δυσκολίας. Έχει μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα (1-1-2), παραμένει ωστόσο ζωντανή στο κυνήγι των πλέι οφ, αφού απέχει μόλις έναν πόντο από την έκτη θέση. Μεγάλο της όπλο φέτος αποτελεί η αμυντική της συμπεριφορά ειδικά εντός έδρας, ενδεικτικό ότι έχει κρατήσει το μηδέν παθητικό στα πέντε από τα επτά τελευταία μπροστά στο κοινό της. Εξέτισε και επιστρέφει ο Σότα, τιμωρημένος για σήμερα ο Μπενιάν.

Χέρμανσταντ Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδι της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από την Κλουζ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ 13′, ισοφάρισε στο 40′, αλλά δέχτηκε και δεύτερο γκολ πριν βγει το ημίχρονο (45+1′). Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η αντίπαλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (90+1′).

Πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Κλουζ, το οποίο και κρίθηκε ουσιαστικά από τα ολέθρια λάθη του τερματοφύλακα Γκουράου. Δίχως φαντασία το παιχνίδι της, ευάλωτη αμυντικά και ουσιαστικά ανύπαρκτη επιθετικά πέρα από την φάση της ισοφάρισης. Μια νίκη και τέσσερις ήττες ο απολογισμός της μέχρι τώρα στο 2024, το σημερινό ματς είναι η τελευταία της ευκαιρία για να κρατήσει ζωντανές της ελπίδες της για τα πλέι οφ. Συμπλήρωσε κάρτες και θα λείψει ο ηγέτης Μπάουζα.