*2η αγωνιστική

*Σημειώθηκε NG & under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της Χέρμανσταντ με αντίπαλο την Γκαζ Μετάν σε όλες τις διοργανώσεις.

Χέρμανσταντ – Γκαζ Μετάν στην Betshop | +21

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε, η Χέρμανσταντ δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στην έδρα της Στεάουα (4-3) την προηγούμενη βδομάδα στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο γκολ με τους Κομάν (23′) και Χόρα (30′), προτού ο Τσούμου μειώσει με τη συμπλήρωση των 45′. Στο 53′ ο Μαν έκανε το 3-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νταντέα σκόραρε για τη Χέρμανσταντ.

Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Νεντέλκου έβαλε τις βάσεις για τη νίκη της Στεάουα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντεμπέλιου. “Αμυντικά ήμασταν τραγικοί, περίμενα πολλά περισσότερα από τους ποδοσφαιριστές μου. Δώσαμε στην αντίπαλό μας εύκολα γκολ”, υπογράμμισε ο απογοητευμένος προπονητής της Χέρμανσταντ, Κοστέλ Ενατσέ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 4-3 από την Στεάουα για το πρωτάθλημα.

ΧΕΡΜΑΝΣΤΑΝΤ Στατιστικά

*Πανηγύρισε τη νίκη στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Σημειώθηκε over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

ΓΚΑΖ ΜΕΤΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από μία χορταστική αναμέτρηση η Γκαζ Μετάν μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Τσίντια (2-2 εντός έδρας) την προηγούμενη βδομάδα, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκαν με τον Μπουτς στο 24′, προτού ο ίδιος ποδοσφαιριστής κάνει το 2-0 στο 43′. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νεϊκουτσέσκου μείωσε για τους φιλοξενούμενους (65′). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Μπικ με πέναλτι.

Ο προπονητής της Γκαζ Μετάν, Έντουαρντ Ιορντανέσκου, έγινε ο πρώτος προπονητής που δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες (σ.σ. κανονισμός που ισχύει από φέτος στο πρωτάθλημα) και αποβλήθηκε στην αναμέτρηση. “Δεν θα κυνηγήσουμε την είσοδό μας στα πλέι οφ, αλλά την αποφυγή του υποβιβασμού”, ανέφερε ο βοηθός προπονητή, Αλεξάντρου Ράντου.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός έδρας) με την Τσίντια για το πρωτάθλημα.