*3η αγωνιστική

ΕΝΑΝ ΖΙΑΝΙΕ

Η Ενάν Ζιανιέ παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα, ταυτόχρονα όμως δεν έχει κερδίσει κιόλας! Και αυτό καθώς έχει 2/2 ισοπαλίες, μία εντός και μία εκτός, με πιο πρόσφατη αυτή με το 2-2 στο γήπεδο της Σαντόνγκ Λούνενγκ. Μάλιστα προηγήθηκε με τον Μπασογκόγκ στο 25ο λεπτό, κάτι που έκανε για δεύτερη φορά φέτος, αλλά ξαφνικά βρέθηκε να χάνει με δύο τέρματα που δέχθηκε από τον Ρότζερ Γκουέντες, στο 29’ και στο 53’. Τουλάχιστον έδειξε χαρακτήρα για πρώτη φορά όταν χρειάστηκε φέτος και ισοφάρισε με τη σειρά της, με πέναλτι του Ιβο στο 81ο λεπτό.

Ο Κινέζος τεχνικός της, Γουάνγκ Μπαοσάν, είπε πως κατά την περίοδο της διακοπής δούλεψαν σκληρά για να διορθώσουν όποια λάθη διαπιστώθηκαν μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές. Και μέσα στην εβδομάδα που μας πέρασε εξέτασαν τον τρόπο που παίζει η αντίπαλος τους, για να παρουσιαστούν πιο έτοιμοι σήμερα και να φτάσουν επιτέλους σε μία νίκη.

Τραυματίας είναι ο περσινός πρώτος της σκόρερ, ο βασικός Βραζιλιάνος επιθετικός Ενρίκε Ντουράντο, χωρίς να υπάρχει κάποιο νεότερο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ενάν Ζιανιέ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Σαντόνγκ Λούνενγκ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 2/2 G/G

Το Ενάν Ζιανιέ – Σανγκάη Σενούα παίζει στην Betshop

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΟΥΑ

Η Σανγκάη Σένουα θα ψάξει μακριά από την έδρα της αυτό που δεν βρήκε στα δύο πρώτα παιχνίδια που κλήθηκε να παίξει εντός, όπου δεν πήρε ούτε βαθμό! Στον δεύτερο αγώνα της εντός ηττήθηκε με 1-2 από την Εμπέι, παρότι ισοφάρισε με τον Ιγκάλο στο 34ο λεπτό το τέρμα που δέχθηκε από τον Ελ Καάμπι στο 30’, αφού «έφαγε» και δεύτερο γκολ από τον Ντονγκ Χουεσένγκ στο 65’.

Ο Ισπανός τεχνικός της, Κίκι Φλόρες, παραδέχθηκε πως η πίεση επάνω τους είναι μεγαλύτερη μετά τα πρώτα αρνητικά αποτελέσματα. Αλλά θεωρεί πως δούλεψαν αρκετά καλά στην περίοδο της διακοπής, ώστε να είναι έτοιμοι στο σημερινό πολύ δύσκολο παιχνίδι όπως το χαρακτήρισε.

Τιμωρημένοι είναι οι αμυντικός Μπάι Γιαντζούν που εκτίει τη δεύτερη από τις πέντε αγωνιστικές, αλλά και ο μέσος Σουν Σίλιν που εκτίει τη δεύτερη από τις τέσσερις αγωνιστικές του. Και τραυματίας είναι ο αμυντικός Μπιν Ζινχάο, πρώην ποδοσφαιριστής της σημερινής τους αντιπάλου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σανγκάι Σένουα έχασε 1-2 εντός έδρας από την Εμπέι για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 2/2 over 2,5.