*2η αγωνιστική

*Το ματς διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα και ειδικότερα στην πόλη Χαϊκού.

*Η Σάντονγκ Ταϊσάν έχει να χάσει από την Χενάν Σόνγκσαν Λόνγκμεν, από το 2019, όταν ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2. Από τότε έχουν παίξει έξι φορές, ανεξαρτήτως έδρας, έχοντας πέντε νίκες και μία ισοπαλία!

ΧΕΝΑΝ ΣΟΝΓΚΣΑΝ ΛΟΝΓΚΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χενάν έφερε 2-2 απέναντι στην Ντάλιαν Προ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ισοφαρίζοντας στο 90’ με τον Καράνγκα και ενώ είχε βρεθεί δύο φορές νωρίτερα πίσω στο σκορ. Την πρώτη από τέρμα του Λιανγκμίνγκ στο 11’ και την δεύτερη από γκολ του ίδιου παίκτη στο 69ο λεπτό, έχοντας ισοφαρίσει και ενδιάμεσα με τον Γιουχάο στο 30’.

Η Χέναν Σόνγκσαν Λόνγκμεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα Κίνας με μία ισοπαλία, αποφεύγοντας την ήττα στο τελευταίο λεπτό και με ένα γκολ που αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά η απόφαση διορθώθηκε από το VAR. Ετσι έφερε 2-2 κόντρα στην Ντάλιαν Προ, σε ένα γήπεδο που περισσότερο θυμίζει προπονητικό κέντρο, παρά κανονικό στάδιο! Και έχει το πλεονέκτημα πώς θα παίξει σε αυτό και σήμερα, γνωρίζοντας το καλύτερα από την σημερινή της αντίπαλο που θα παίξει πρώτη φορά σε αυτό.

Στον πάγκο της έχει τον Ισπανό Χαβιέρ Περέιρα, που επέστρεψε στην Ασία μετά από ένα σύντομο πέρασμα του από το Λεβάντε, όταν γύρισε στην πατρίδα του, μένοντας μόνο ένα μήνα εκεί, από τον Οκτώβριο ως τον Νοέμβριο!

Πέρυσι έμεινε σχετικά άνετα στην κατηγορία, σε ένα πρωτάθλημα που διεξαγόταν με διαφορετικό τρόπο απ’ ότι φέτος, έχοντας τον ίδιο στόχο και την φετινή σεζόν.

Χέναν Σόνγκσαν Λόνγκμεν Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5, συμπεριλαμβανομένης και της περσινής σεζόν.

*Εχει 5/6 N/G στα τελευταία της παιχνίδια, συμπεριλαμβανομένης και της περσινής σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΝΤΟΓΚ ΤΑΪΣΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαντόνγκ Ταϊσάν κέρδισε 1-0 την Ζεϊάνγκ Προφέσιοναλ, με τέρμα του Ζάντσον στο 75’, αντέχοντας προς το τέλος, παρόλο που έπαιξε με παίκτη λιγότερο μετά το 85ο λεπτό.

Η Σάντονγκ Ταϊσάν ζορίστηκε αρκετά, αλλά κέρδισε με 1-0 την Ζεϊάνγκ Προφέσιοναλ, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να είχε σκοράρει και άλλα τέρματα, όμως εξίσου εύκολα θα μπορούσε να έχει δεχθεί και γκολ. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη στη νέα σεζόν, αφού αποκλείστηκε από τη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, εκεί που πήρε μόλις έναν βαθμό και γνώρισε πέντε ήττες!

Στον πάγκο της έχει τον Κινέζο Χάο Γουέι, που είναι εκεί από το 2020, οδηγώντας την ομάδα στην κατάκτηση του τίτλου πέρυσι. Και στις δηλώσεις του ενόψει του σημερινού αγώνα, είπε πώς υπάρχει προβληματισμός σχετικά με τη ζέστη που επικρατεί στην πόλη που αγωνίζονται. Χαρακτηριστικά είπε πώς κάθε παίκτης του έχασε περίπου 3 κιλά, μετά το τέλος του προηγούμενου αγώνα!

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός και αρχηγός της Ζενγκ Ζενγκ και δύσκολα θα παίξει κάποιος εκ των μέσων Φελαϊνί, Ζι Ξιάνγκ που είναι τραυματίες και έχασαν και τον πρώτο αγώνα της ομάδας τους.