ΧΕΝΑΝ ΣΟΝΓΚΣΑΝ ΛΟΝΓΚΜΕΝ - ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ ΡΟΝΓΚΤΣΕΝΓΚ Προγνωστικά

29η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Τζιντζιάνγκ.

ΧΕΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε σπουδαία νίκη με 1-3 επί της Σανγκάη Πορτ, την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε νωρίς το σκορ (0-1 στο 14′), αλλά δέχτηκε άμεσα την ισοφάριση, με την αντίπαλο της να κάνει το 1-1 πέντε λεπτά αργότερα. Παθητικός ο ρόλος της σε όλο το υπόλοιπο 1ο ημίχρονο, στάθηκε τυχερή και δε δέχτηκε κάποιο άλλο γκολ. Η Χενάν μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και πήρε ξανά το προβάδισμα το στο 55ο λεπτό. Δεν απειλήθηκε ουσιαστικά στη συνέχεια, με το τελικό 1-3 να διαμορφώνεται στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (4-1-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Ζεζιάνγκ και στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίας ο Γκου Κάο.

ΧΕΝΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ ΡΟΝΓΚΤΣΕΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στην Κουανγκτσόου, την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 29ο λεπτό. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια από την αντίπαλο της και με την ίδια να σπαταλάει τις όποιες ευκαιρίες δημιούργησε, το 2-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτό ήταν το ένατο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (7-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Ζεζιάνγκ και το +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 15 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Εκτός παραμένουν οι Φενγκ και Φελίπε Σίλβα.