*15η αγωνιστική

*Η Γουάν Ζαλ πανηγύρισε τη νίκη στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Χεμπέι σε όλες τις διοργανώσεις.

Χεμπέι – Γουάν Ζαλ στην Betshop | +21

ΧΕΜΠΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά τις νίκες επί των Τζιανγκσού Σούνινγκ (3-2 εντός έδρας) και Γιφάνγκ (1-0 εντός έδρας) και της ισοπαλίας κόντρα στην Κουανγκτσόου ΡΦ (2-2 εκτός έδρας), η Χεμπέι επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα την προηγούμενη βδομάδα γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Κουανγκτσόου Έβεργκραντ για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 8′ ο Γιαν Ντινγκχάο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και το 60′ ο Γουέι Σιχάο διπλασίασε τα τέρματά τους, μετά την ασίστ του Παουλίνιο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μαρκάο εννέα λεπτά αργότερα, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Μαστσεράνο. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε τη Γουάν Ζαλ η Χεμπέι γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-2 στις 17 Μαΐου 2015.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Κουανγκτσόου Έβεργκραντ για το πρωτάθλημα.

Χεμπέι Στατιστικά

*Σημειώθηκε over 2,5 & GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Betshop)

*Σημειώθηκε GG στα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Κράτησε μόλις δύο φορές ανέπαφη την εστία της σε 14 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.

ΓΟΥΑΝ ΖΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0) κράτησε το αήττητο σερί που “έτρεξε” στο πρωτάθλημα η Γουάν Ζαλ, καθώς την προηγούμενη βδομάδα ηττήθηκε εντός έδρας με 3-2 από τη Λιφάν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Κουασί στο 47′, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν τα δεδομένα με τα γκολ του Κάρντετς (51′ πεν., 69′).

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Λιφάν έκανε το 3-1 με τον Φερναντίνιο Σίλβα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Κουασί τρία λεπτά αργότερα. Στις πέντε συνολικά εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσε η Γουάν Ζαλ δέχθηκε τουλάχιστον ένα γκολ, ενώ σκόραρε στις τέσσερις από αυτές.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 4-3 από τη Λιφάν για το πρωτάθλημα.