18η αγωνιστική

Πλέι-Οφς Πρωταθλήματος

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι μεταξύ τους αγώνες.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς θεατές.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 7 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΧΕΜΠΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τη Σενζέν, την προηγούμενη αγωνιστική. Ανύπαρκτη στο 1ο ημίχρονο του παιχνιδιού, δεν είχε ούτε μια τελική προσπάθεια. Κάπως έτσι ξεκίνησε και το β’ μέρος, με τη γηπεδούχο να ανοίγει το σκορ στο 49′. Η Χεμπέι πίεσε για την ισοφάριση, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δέχτηκε το 2-0 στο 61′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν το 5ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη (0-2-3). Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την 3η θέση και με λίγες ελπίδες για την κατάληψη του εισιτηρίου που οδηγεί στα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Έχει δεχτεί γκολ στα τελευταία 5 παιχνίδια της.

Παραμένει τραυματίας ο Ζι-Μινγκ Παν (5 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τη Σενζέν.

Σενζέν Χονγκζουάν Στατιστικά

*Ν/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην bet365gr)

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777
ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΡΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντυπωσιακή νίκη με 5-0 επί της Γκουοάν Πεκίνου, την προηγούμενη αγωνιστική. Με το σκορ να δείχνει 2-0 στο 8′, το έργο της έγινε πολύ εύκολο στο υπόλοιπο του παιχνιδιού. Η φιλοξενούμενη πίεσε για ένα γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι, αλλά η Κουανγκτσόου έκανε το 3-0 στο 37′, σφραγίζοντας από νωρίς τη νίκη. Το β’ μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το τελικό 5-0 να διαμορφώνεται στο 64′ και το 82′.

Ήταν η 1η της νίκη μετά από 5 παιχνίδια, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την 3η θέση και με λίγες ελπίδες για το εισιτήριο που οδηγεί στα προκριματικά του Ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ. Έχει δεχτεί γκολ στα 5 από τα τελευταία 6 παιχνίδια της.

Παραμένουν τραυματίες οι Τανγκ Μιάο (10 συμμ.)και Ζου (-).

Προηγούμενο ματς: Επιβλητική νίκη με 5-0 επί της Γκουοάν Πεκίνου.