12η αγωνιστική

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΧΕΛΣΙΝΓΚΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μάλμε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 24′ και παρότι ισοφάρισε προσωρινά με το αυτογκόλ του Μοϊσάντερ στο 37′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Χέλσινγκμποργκ, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και έξι ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Μάλμε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλό της, ωστόσο δεν ήταν ικανή να αποσπάσει και κάτι θετικό, χάνοντας το ματς στο φινάλε.

Αυτή ήταν και η πέμπτη διαδοχική της ήττα, οπότε και παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με μόλις πέντε βαθμούς. Παράλληλα, ηττήθηκε στα τέσσερα από τα έξι εντός της, έχοντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Συνεχίζει με υπηρεσιακό δίδυμο τους Άλβαρο Σάντος και Ματίας Λίντστρεμ. Τραυματίστηκε στην προπόνηση και θα μείνει εκτός ο Αλί Σούλγιτς.

Χέλσινγκμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΛΜΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βάρναμο, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Σάετρα στο πέμπτο μόλις λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητο σερί τριών αγώνων για την Κάλμαρ, στο οποίο και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χένρικ Ρίντστρεμ υποδέχθηκε τη Βάρναμο, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Μπορεί να μην έπεισε σε καμία περίπτωση με την εμφάνισή της, ωστόσο αποδείχθηκε πιο εύστοχη για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Διατηρείται έτσι ψηλά στην κατάταξη και στο -2 από την πρώτη τετράδα. Πανηγύρισε μια νίκη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες μετράει ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες. Δεν έγιναν γνωστά πιθανά αγωνιστικά προβλήματα για το παιχνίδι αυτό.