*2η αγωνιστική

*Over 2.5 ήρθαν οι 7/9 συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

ΧΕΛΜΟΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μπρέντα. Δέχθηκε το γκολ στο 53’, η αντίπαλος τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες (83’).

Είχε δύσκολη αποστολή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Χέλμοντ, η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάτι στη φιλοξενία της Μπρέντα γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, ήταν σε παθητικό ρόλο, ευτύχησε να πάει με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Δέχθηκε το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ύστερα ανέβασε την απόδοση της, έφτιαξε πολλές ευκαιρίες, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα. Θέλει να κάνει μια καινούργια αρχή στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Γιονγκ Αλκμάαρ, όπου θα ψάξει τους πρώτους της βαθμούς. Βασικός στόχος τη φετινή σεζόν να τα πάει καλύτερα από πέρσι (τερμάτισε στην τελευταία θέση). Στη βελγική Ντεινζέ συνεχίζει την καριέρα του ο χαφ Φαν Λάντσχουτ. Δεύτερο παιχνίδι τιμωρημένος ο αμυντικός Μπέουχελσνταϊκ.

ΧΕΛΜΟΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ τα 5/7 τελευταία παιχνίδια.

*Under 2.5 τα 7/8 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΙΟΝΓΚ ΑΛΚΜΑΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στη Μάαστριχτ. Προηγήθηκε με τον Ντέκερ στο 4’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 15’, απέκτησε ξανά το προβάδισμα με τον Μέερντικ στο 51’, αυξάνοντας τον δείκτη του σκορ με τον Αλούχ στο 82’.

Από τις ομάδες που άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις ήταν στην πρεμιέρα η Γιονγκ Αλκμάαρ, η οποία μπήκε δυναμικά στη σεζόν κερδίζοντας 3-1 τη Μάαστριχτ εντός έδρας. Γεμάτη εμφάνιση, μπήκε νωρίς μπροστά στο σκορ, δέχθηκε άμεσα την ισοφάριση και είχε φάσεις να πάει με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Ανώτερη και στο δεύτερο 45λεπτο, ήταν πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Υπάρχει ικανοποίηση στις τάξεις της για τη νίκη και -κυρίως- για το ποδόσφαιρο που έπαιξε. Αυτή τη σεζόν θέλει να πλασαριστεί κοντά στο πρώτο μισό της βαθμολογίας και -φυσικά- να αναδείξει νέα ταλέντα. Με ανεβασμένο ηθικό πηγαίνει στην έδρα της Χέλμοντ για να ντουμπλάρει τις νίκες της.