* Over 2.5 τα 6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Χατάισπορ μετρά τρεις σερί εντός έδρας νίκες επί της Γαλατασαράι!

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Σαμσουνσπόρ. Ο Ζε (36’) άνοιξε το σκορ για την Χατάισπορ, αλλά οι Καρά με πέναλτι (77’) και Σίντλερ (90+8’) γύρισαν το ματς για την Σαμσουνσπόρ.

Μακρινό παρελθόν μοιάζει πλέον το αήττητο ξεκίνημα (3-5-0) της Χατάισπορ. Το περασμένο Σάββατο, στην Σαμσούντα, υπέστη με δραματικό τρόπο 3η διαδοχική ήττα στην Super Lig, αλλά η βαθμολογική της συγκομιδή, τηρουμένων των συνθηκών, είναι ιδιαιτέρως ικανοποιητική.

Η Σαμσουνσπόρ ξόδεψε τεράστια ευκαιρία στο ξεκίνημα του αγώνα και δευτερόλεπτα αργότερα ο φορ της κατέστρεψε αντεπίθεση 3 vs 1! Με όμορφη, κάθετη κούρσα και ασίστ του Ρίβας προηγήθηκε η Χατάισπορ.

Στο δεύτερο μέρος κατάφερε να διαχειριστεί σωστά το προβάδισμα, δίχως κινδύνους μέχρι το αυστηρό ως ανύπαρκτο πέναλτι των γηπεδούχων. Η Χατάισπορ όμως διατήρησε την ψυχραιμία της στην αντίπαλη πίεση και ξόδεψε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις πριν ξεχάσει η άμυνά της το αντίπαλο φουλ μπακ για να φύγει με άδεια χέρια από το γήπεδο.

“Αντιμετωπίσαμε μία ομάδα που το πίστεψε και το ήθελε περισσότερο το παιχνίδι.” δήλωσε ο κόουτς Ντεμιρέλ.

Ενόψει Γαλατά, εξέτισε τιμωρία ο πολύτιμος Ντέλε-Μπασιρού (μέσος), αντιθέτως τιμωρημένος είναι σήμερα ο Φερνάντες (εξτρέμ). Παραμένουν τραυματίες οι Τσορεκτσί (δεξί μπακ), Μακσίμοβιτς (στόπερ).

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Μπάγερν Μονάχου. Ο Κέιν σκόραρε δις (80’, 86’) για την Μπάγερν και ο Μπακαμπού (90+3’) μείωσε για τη Γαλατασαράι.

Γλυκόπικρη η γεύση των φίλων της “τσιμ-μπομ” μετά το παιχνίδι της Τετάρτης στο Μόναχο, είδαν την ομάδα τους να κοιτά στα μάτια ξανά μία υπερδύναμη του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, αλλά και πάλι έμεινε με άδεια χέρια.

Θαρραλέος ο κόουτς Μπουρούκ στην Allianz Arena, επέλεξε να πιέσει ψηλά τους Βαυαρούς και κατάφερε να τους βραχυκυκλώσει για μεγάλο κομμάτι του αγώνα. Κομβική η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ικάρντι στο κλείσιμο του ημιχρόνου, μία αντίστοιχη είχε η Μπάγερν πριν την ανάπαυλα. Ένιωθε ασφαλής και στο δεύτερο ημίχρονο, με εξαίρεση ένα δοκάρι του Κέιν, ο οποίος έκανε τη διαφορά σε στατικό.

Παρά την ήττα παραμένει ζεστά μέσα στο κόλπο της πρόκρισης, στις 29 του μηνός θα υποδεχθεί τη Μαν. Γιουνάιτεντ.

Στα εγχώρια συνεχίζει το εντυπωσιακό της σερί (10/10), έστω κι αν δεν ήταν εντυπωσιακή στις δύο νίκες ανάμεσα στις μάχες με την Μπάγερν. Φτωχή η δημιουργία της (1.27 xGoals) στο πρόσφατο 2-1 επί της Κασίμπασα, την ξελάσπωσε ο Ζαχά με δύο εκτελέσεις.

Δεν επέστρεψε στην Κωνσταντινούπολη η αποστολή της ομάδας, πέταξε απευθείας από το Μόναχο στα Άδανα, όπου προπονήθηκε τις τελευταίες ημέρες και σήμερα πήγε οδικώς στη Μερσίν. Με πλήρη (24μελή) σύνθεση.