* Κεκλεισμένων των θυρών.

* 12-5-5 στα 22 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Χαρτς.

Χαρτς – Ινβερνές στο Pamestoixima.gr Advertisement

ΧΑΡΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είναι μόνο ότι βρέθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό Κυπέλλου, είναι ότι το κατάφερε πετώντας έξω τη μισητή Χιμπέρνιαν. Την οποία κέρδισε με 2-1 στην παράταση. Με γκολ που πέτυχε στο 111’ και αφού τέσσερα λεπτά νωρίτερα η Χιμπέρνιαν είχε χάσει τη δική της ευκαιρία από την άσπρη βούλα. Καλύτερη στις λεπτομέρειες στην κανονική διάρκεια πέτυχε το 1-0 στο στο 60ο λεπτό και δέχτηκε την ισοφάριση 7 λεπτά αργότερα.

Στη Χαρτς δείχνουν ξεκάθαρα ότι δεν ανήκουν στην κατηγορία. Και βιάζονται να επιστρέψουν στην Πρέμιερ. Ένα ακόμη σκαλί σε αυτή την προσπάθεια είναι η σημερινή αναμέτρηση με την Ινβερνές. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 2-1 στα ημιτελικά του Κυπέλλου στην παράταση τη Χιμπέρνιαν με γκολ στο 60’ και στο 111’ με πέναλτι. Είχε προσωρινά ισοφαριστεί σε 1-1 στο 67’.

ΧΑΡΤΣ Στατιστικά

* Έχει ρεκόρ 6-1-0 στις 7 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της (Δες το στο Pamestoixima.gr).

* Goal/goal και over 2.5 τα 3 από τα 4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΙΝΒΕΡΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Αρμπρόουθ από το 24ο λεπτό, παίζοντας σωστά και οργανωμένα κατάφεραν και πέτυχαν τρία γκολ. Που του οδήγησαν στην πρώτη νίκη της σεζόν. Απόλυτα δίκαια. Και η αλήθεια είναι ότι μετά την ήττα της πρεμιέρας δείχνουν συνεχώς σημάδια βελτίωσης.

Και αν στον αμέσως προηγούμενο εντός έδρας αγώνα της δεν κατάφερε να αξιοποιήσει την υπεροχή της, απέναντι στην Αρμπρόουθ απέδειξε ότι έχει αρχίσει να ρολάρει. Δύσκολα θα μπορέσει να κάνει κάτι αντίστοιχο και σήμερα. Εκτός από τους μακροχρόνια απόντες αμυντικό Τόσνεϊ και μέσο Κάρσον δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα στην αποστολή.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 3-1 εντός έδρας την Άρμπροουθ με γκολ στο 47’, στο 71’ και στο 79’. Είχε βρεθεί να χάνει στο 24’.