*6η αγωνιστική των πλέι άουτ

*Σε προηγούμενους γύρους: Τιρόλ – Χάρτμπεργκ 2-1, Χάρτμπεργκ – Τιρόλ 1-5, Τιρόλ – Χάρτμπεργκ 1-1

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τιρόλ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Πρίτσα (10′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αβντιγιάι στο 90+5′.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε στην έδρα της Τιρόλ η Χάρτμπεργκ την προηγούμενη βδομάδα γλιτώνοντας, ωστόσο, την ήττα στην εκπνοή των καθυστερήσεων (1-1). Δημιούργησε συνολικά 20 ευκαιρίες αναγκάζοντας σε έξι αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Τρίτη σερί ισοπαλία για τη Χάρτμπεργκ που παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές. Εντός έδρας πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε δέκα αγωνιστικές επί της Βόλφσμπεργκερ (2-1) στις 4 Μαρτίου (τρεις ισοπαλίες, έξι ήττες). “Γνωρίζουμε ακριβώς την ποιότητα που έχει η Τιρόλ”, είπε ο προπονητής Σοπ. Εξέτισε ο Προβιντένς.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Χάρτμπεργκ.

Δευτερόλεπτα μακριά από μία νίκη που δεν άξιζε έφτασε η Τιρόλ την προηγούμενη βδομάδα. Στην εκπνοή των καθυστερήσεων μίλησε η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη κόντρα στη Χάρτμπεργκ (1-1 εντός), η μεταξύ τους ισοπαλία σε συνδυασμό με το “τρίποντο” της Βόλφσμπεργκερ την ανάγκασε να υποχωρήσει στην 3η θέση των πλέι άουτ.

Η Τιρόλ μετράει μόλις μία νίκη στο πρωτάθλημα το τελευταίο τρίμηνο επί της Βόλφσμπεργκερ (4-0 εντός), εκτός έδρας δεν κατάφερε να σκοράρει στις 3/4 τελευταίες αγωνιστικές (0-2-2). “Η Χάρτμπεργκ είναι μία δυνατή ομάδα που παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο”, ανέφερε ο προπονητής Σίλμπερμπεργκερ.