*Φάση των “16” του Κυπέλλου Αυστρίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Χάρτμπεργκ – Σάλτσμπουργκ 1-5

*NG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-0) της Αούστρια Λουστενάου. Δύο γκολ πέτυχε ο Έντρουπ (66′, 83′), από ένα οι Αβντιγιάι (36′) και Φρίσερ (59′). Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 45′ (Γκράμπερ).

Με τον πλέον επιβλητικό τρόπο επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών η Χάρτμπεργκ, μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Στουρμ Γκρατς (2-1). Μπήκε αποφασιστικά στην έδρα της ουραγού Αούστρια Λουστενάου κι επιβεβαίωσε σε απόλυτο βαθμό τον τίτλο του φαβορί που έφερε σκοράροντας συνολικά τέσσερις φορές. Σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε και το γεγονός πως αγωνίζονταν με παίκτη περισσότερο για ένα ημίχρονο.

Το συγκρότημα του Σοπ συνεχίζει την εξαιρετική πορεία του στο πρωτάθλημα, συγκεντρώνοντας 19 βαθμούς καταλαμβάνει την 5η θέση και βρίσκεται στο +4 από την 7η Αούστρια Βιέννης. Στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Σάλτσμπουργκ γνώρισε ισάριθμες ήττες, μη καταφέρνοντας να σκοράρει στις τέσσερις.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Άλταχ. Σκόρερ χρίστηκαν οι Ντέντις (44′), Κιάεργκααρντ (46′) και Κονατέ (59′).

Μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από ΛΑΣΚ (1-0 εντός) και Ίντερ (2-1 εκτός), η Σάλτσμπουργκ προσπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Άλταχ επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών. Κυριάρχησε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης φτάνοντας σε κατοχή μπάλας 67%, σκοράροντας στις 3/4 συνολικά ευκαιρίες εντός εστίας που δημιούργησε.

Οι “κόκκινοι ταύροι” έφτασαν τους 26 βαθμούς μετά από 12 αγωνιστικές και βρίσκονται μόλις έναν πίσω από την πρωτοπόρο Στουρμ Γκρατς. Κράτησαν το μηδέν στις 4/6 τελευταίες αναμετρήσεις με τη Χάρτμπεργκ, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, στις οποίες σημείωσαν έξι νίκες.