*Νοκ άουτ προημιτελικός για το Λιγκ Τρόφι. Οποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Χάρτλπουλ χρειάστηκε ένα γκολ έπειτα από 386 αγωνιστικά λεπτά στο πρωτάθλημα για να αποφύγει την ήττα και να αναδειχθεί ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Στίβενεϊτζ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει. Και στο γήπεδό της παραμένει αήττητη εδώ και έξι αγώνες, έχοντας ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών, από τρεις.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, 11 για την ακρίβεια, τόσο από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ο επιθετικός Κάρβερ έχασε τον τελευταίο αγώνα λόγω κάποιων ενοχλήσεων και είναι αμφίβολος για απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Στίβενεϊτζ, ισοφαρίζοντας με τον Φίδερστοουν στο 77ο λεπτό το τέρμα που δέχθηκε από πέναλτι του Νόρις στο 70’ και ενώ νωρίτερα είχε χάσει δύο ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 10/19 under 2,5 εντός έδρας.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Τσάρλτον επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες, στους οποίους είχε δύο ήττες, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Φλίτγουντ. Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια, στα οποία έχει μόλις μία νίκη και αυτή επί ομάδας χαμηλότερης κατηγορίας για το κύπελλο Αγγλίας.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 14η θέση για την ακρίβεια, πολύ πιο κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +6 συγκεκριμένα, ενώ είναι αρκετά πίσω, στο -13, από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Ο προπονητής της, Τζόνι Τζάκσον, ξεκαθάρισε πώς θα παρατάξει δυνατή ενδεκάδα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πώς δεν θα κάνει αλλαγές. Όπως τόνισε το μυστικό είναι να βρεθεί η σωστή ισορροπία ανάμεσα στο να αγωνιστεί μία ανταγωνιστική ενδεκάδα και να προσέξει την φυσική κατάσταση κάποιων παικτών του.

Παραμένουν εκτός ο μακροχρόνια απών Φόρστερ – Κάσκεϊ (ΜΕ), αλλά και οι τραυματίες εδώ και λίγο καιρό Στόκλεϊ (ΕΠ), Λαβέλ (ΑΜ) με τον πρώτο να είναι ο πρώτος της σκόρερ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσάρλτον κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Φλίτγουντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπέρστοου στο 53ο λεπτό, ενώ ο Μόργκαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.