*20η αγωνιστική

*Η Ροτσντέιλ έχει τρεις συνεχόμενες νίκες απέναντι στην Χάρτλπουλ, οι δύο μακριά από το γήπεδο της.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ πήρε μεγάλη νίκη – πρόκριση στο κύπελλο Αγγλίας, με 0-1 στο γήπεδο της Λίνκολν, ομάδας μεγαλύτερης κατηγορίας, στο ντεμπούτο του Γκρέιαμ Λι στον πάγκο της. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, αλλά αμφότερες για θεσμούς κυπέλλων και εκτός έδρας! Στο πρωτάθλημα έχει πέντε συνεχόμενες ήττες, με τις δύο εξ αυτών στους πιο πρόσφατους αγώνες στο γήπεδό της!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 17η θέση συγκεκριμένα, αλλά από πλευράς βαθμών απέχει ακριβώς τους ίδιους, οκτώ δηλαδή, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μεσοεπιθετικός Μπάρεϊ, που βρίσκεται στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, στην Μίλγουολ, Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Στέρι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Λίνκολν, με αυτογκόλ του Φιορίνι στο 52ο λεπτό.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει 7/13 G/G εντός έδρας στη σεζόν, 6/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ροτσντέιλ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Πλίμουθ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το κύπελλο Αγγλίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες και έξι αγώνες που ήταν αήττητη, αλλά με πέντε ισοπαλίες. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει πέντε σερί παιχνίδια χωρίς να έχει χάσει, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι και αυτή στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο +1 από την σημερινή της αντίπαλο, στην 15η θέση του για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός ΜακΝάλτι, χτύπησε πιο πρόσφατα και ο μέσος Κεοχάν που μάλλον θα απουσιάσει επίσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ροτσντέιλ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Πλίμουθ, παρόλο που ισοφάρισε με τον Μόρλεϊ στο 55’ το γκολ που δέχθηκε από τον Γκάρικ στο 17ο λεπτό. Και αφού γλίτωσε από το δοκάρι της δύο φορές, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Ζέφκοτ στο 86ο λεπτό.