*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολνταμ – Χάρτλπουλ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ έχασε ξανά έπειτα από τέσσερις αγώνες, ένα παιχνίδι που φαινόταν δικό της, καθώς προηγούταν με 0-2, αλλά η αλήθεια είναι πώς η αντίπαλος της ήταν λίγο καλύτερη και ηττήθηκε δίκαια με 3-2 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ. Στο γήπεδό της δεν χάνει στους δύο τελευταίους αγώνες, με μία νίκη και μία ισοπαλία.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του συγκεκριμένα, χωρίς να είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 για την ακρίβεια, ενώ είναι ελάχιστα πιο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +8!

Ο τεχνικός της, Γκρέιαμ Λι, είπε πώς υπάρχουν πάλι ένας – δύο παίκτες που έχουν κορωνοϊό και θα απουσιάσουν, χωρίς να πει ονομαστικά ποιοι είναι αυτοί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ «αυτοκτόνησε», αφού έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, αν και προηγήθηκε με 0-2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, χάρη στα γκολ των Μολινό (25’), Φίδερστοουν (51’). Βέβαια αυτά τα γκολ ήρθαν κόντρα στη ροή του αγώνα, με την αντίπαλο της κυρίαρχο στον αγωνιστικό χώρο, να μειώνει αρχικά με τον Ο’ Τουλ (55’), ισοφάρισε με τον Μπόουερι στο 62’ και πήρε τη νίκη με τέρμα του Μαρίς στο 66’, ολοκληρώνοντας την ανατροπή μέσα σε 11 λεπτά.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 3/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 9/15 G/G εντός έδρας, 7/11 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΛΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολνταμ έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Μπάροου, παραμένοντας για τέταρτο σερί αγώνα χωρίς νίκη, με δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Αλλά ειδικά στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και έξι αγωνιστικές, με τέσσερις ήττες και κυρίως μακριά από το γήπεδο της δεν έχει νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, αν και έχει τρεις ισοπαλίες χωρίς γκολ!

Είναι ακόμη ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής. Και διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Λείπει εδώ και λίγο καιρό ο μέσος Σίχαν που θα απουσιάσει και απόψε, ενώ συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή τον Μπετανκούρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολνταμ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μπάροου, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες, με την αντίπαλο της ελαφρώς καλύτερη και πιο απειλητική, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.