*Αγώνας εξ αναβολής

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Χάρτλπουλ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Μάνσφιλντ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στα μισά περίπου του δευτέρου ημιχρόνου, με δύο γκολ που δέχθηκε μέσα σε οκτώ λεπτά, από τους Λάπσλι (51’), Χαρμποτλ (59’). Μείωσε γρήγορα με τον Ούμεραχ (62’) και ο ίδιος παίκτης στο 89ο λεπτό έκανε το 2-2.

Η Χάρτλπουλ δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε στην έδρα της Μάνσφιλντ, όχι πώς θα ήταν εύκολο δηλαδή, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, φέρνοντας 2-2, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ συλλόγου, χωρίς νίκη για 20 αγώνες σε επαγγελματική κατηγορία, υπολογίζοντας και την περσινή σεζόν! Αλλωστε ακόμη ψάχνει και την πρώτη νίκη της φετινής αγωνιστικής περιόδου στο πρωτάθλημα, έχοντας κερδίσει έναν αγώνα στο Λιγκ Τρόφι. Και στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα και τέσσερις ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.

Αυτός ο βαθμός που πήρε την έβγαλε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ανεβάζοντας την στην προτελευταία, αλλά ισόβαθμη με δύο ομάδες που είναι σε θέσεις παραμονής.  αλλά σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, μόλις στο -1 από αυτές. Και εξακολουθεί να έχει και τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, μαζί με την Κρόουλι.

Συνεχίζουν να είναι σε πορεία αποθεραπείας και να απουσιάζουν ο μέσος Φίδερστοουν και ο αμυντικός Στέρι.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 6/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 3/4 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 5/6 under 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ, ανοίγοντας το σκορ με τον Αγκαρντ στο 39’, ο Κουίγκλεϊ στο 44’ ισοφάρισε και τελικά ο Μίλερ στο 68ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ χαρίζοντας της τη νίκη σε ένα παιχνίδι που δεν είχε και πάρα πολλές κλασσικές φάσεις για γκολ.

Η Ντονκάστερ πέτυχε τρίτη συνεχόμενη νίκη, κερδίζοντας στο γήπεδο της ουραγού Ροτσντέιλ με 1-2, χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της, κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα. Επίσης αυτή ήταν η τρίτη φετινή εκτός έδρας νίκη της, σε έξι αγώνες, έχοντας ηττηθεί μόνο στο γήπεδο της Μπάροου.

Και μετά τον υποβιβασμό της φέτος σε αυτή την κατηγορία, δείχνει διάθεση να επιστρέψει άμεσα στην Λιγκ 1, ανεβαίνοντας στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα ισόβαθμη με την Μάνσφιλντ που είναι στην έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, υστερώντας κατά τρία γκολ στη διαφορά τερμάτων.

Εκτός του απόντα εδώ και καιρό αμυντικού Αντερσον που ξεκινάει σιγά – σιγά να επιστρέφει στις προπονήσεις, στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε ο αμυντικός Ολόγου και παραμένουν εκτός και οι πιο πρόσφατα τραυματίες μέσοι Λόου, Τέιλορ και ο επιθετικός Τόμλιν.