*34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Χάρτλπουλ 1-0

*4/5 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουόκινγκ, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Γουόκερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ είχε ανοίξει το σκορ με τον Γκρέι μόλις στο έβδομο λεπτό!

Η Χάρτλπουλ έχασε τεράστια ευκαιρία για μία τρίτη σερί νίκη, φέρνοντας τελικά 1-1 εκτός έδρας με την Γουόκινγκ, καθώς ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις.

Σε κάθε περίπτωση μετά την αλλαγή προπονητή τα πηγαίνει καλύτερα, έχει τρεις νίκες και μόνο μία ήττα, εντός από την Κιντερμίνστερ, στα πέντε τελευταία παιχνίδια. Αν δεν υπήρχε και αυτή η ήττα, όλα θα ήταν καλύτερα!

Ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ενώ βάσει βαθμών απέχει πλέον ακριβώς τους ίδιους από τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Τρεις συνεχόμενοι αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Όλνταμ, αν και άνοιξε το σκορ με τον Σαγκάφ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκε από Φόντοπ – Ταλούμ στο 62’ για να χάσει με τέρμα του Γκάρνερ στο 80’.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Όλνταμ, πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες με ίδιο σκορ (1-0). Αλλά και τρίτη στους 11 τελευταίους αγώνες που έχει πετύχει και τέσσερις νίκες.

Επίσης ήταν η τέταρτη νίκη της στους 10 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει μόλις δύο ήττες.

Έχει ακόμη τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Γιορκ.

Γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, έχοντας και μία μικρή απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +6 από αυτήν.