*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κόλτσεστερ – Χάρτλπουλ 1-1

*Οι πέντε τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει με 2-3 γκολ

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Καρλάιλ, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Ούμεραχ στο 28’, έχοντας βρεθεί να χάνει 2-0 από τα γκολ των Φίνεϊ (6’), Ντένις (26’), ενώ δέχθηκε και τρίτο τέρμα από τον Ντένις στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Χάρτλπουλ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την δυνατή Καρλάιλ, με αυτή να είναι η τέταρτη ήττα της στους έξι τελευταίους αγώνες, όπου έχει πετύχει και μόλις μία νίκη, στον πιο πρόσφατο που έπαιξε στο γήπεδό της, σε ένα παιχνίδι έξι βαθμών, η οποία ήταν η πρώτη εκεί έπειτα από τέσσερις αγώνες.

Διατηρείται εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι στην τελευταία θέση παραμονής, στην 22η του βαθμολογικού πίνακα. Όμως είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από τις δύο ομάδες που είναι εντός αυτής, έχοντας και δύο αγώνες περισσότερο από τη μία εξ αυτών. Και εξακολουθεί να διαθέτει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Συνεχίζουν να είναι σε πορεία αποθεραπείας και να απουσιάζουν ο αμυντικός Λέισι, ο μέσος Κρόφορντ και ο επιθετικός Εντζόλι, ενώ χτύπησε και ο αμυντικός Μεναγιέσε που δεν θα παίξει ξανά τη φετινή σεζόν.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 8/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/18 over 2,5 εντός έδρας

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Σάλφορντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του ΜακΑλενι στο 49ο λεπτό, έχοντας γλιτώσει λίγο νωρίτερα από το δοκάρι της, αλλά ισοφάρισε με τον Κέλεχερ στο 63’.

Η Κόλτσεστερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στη Σάλφορντ, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, αν και στους πέντε τελευταίους αγώνες της έχασε μόνο από την Τζίλιγχαμ εντός. Μακριά από την έδρα της έχει τρεις συνεχόμενες νίκες στους πιο πρόσφατους αγώνες της.

Είναι πάντα εκτός ζώνης υποβιβασμού, ανεβαίνοντας στην 18η του βαθμολογικού πίνακα, ξεφεύγοντας λίγο περισσότερο, παρόλο που έχει μία σημαντική απόσταση ασφαλείας, ούσα συγκεκριμένα στο +7, την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός του μέσου Τζατζ που δεν θα παίξει ξανά την φετινή αγωνιστική περίοδο, χτύπησε πιο πρόσφατα και ο μέσος Λόνγκσταφ που επέστρεψε στη Νιουκάστλ από την οποία είναι δανεικός, για αποθεραπεία, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι τραυματίστηκε ο αμυντικός Ντάλισον.