*9η αγωνιστική

*Αήττητη εντός έδρας η Χάρτπουλ στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έχασε 5-2 εκτός έδρας από την Όξφορντ Σίτι, αν και προηγήθηκε με 0-1 και 1-2 στο ημίχρονο, με τα γκολ των Γκρέι (16’), Κουκ (40’). Είχε ισοφαριστεί προσωρινά από τον Σάντερσον στο 33’ και στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε καθώς δέχθηκε τέσσερα γκολ από τους Κάρολ (62’), Άσμπι (64’),Φονκού (64’, 85’).

Η Χάρτλπουλ ηττήθηκε με 5-2 εκτός έδρας από την Όξφορντ, δεύτερη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες. Πάντως και οι τρεις ήττες της ως τώρα στο πρωτάθλημ έχουν έρθει μακριά από την έδρα της.

Σε αυτήν παρουσιάζεται αρκετά δυνατή, έχοντας πετύχει 4/4 νίκες ως τώρα στο γήπεδό της.

Είναι πάντως πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, κοντά στις πρώτες θέσεις, σε απόσταση βολής από την κορυφή. Δείχνει ικανή να παλέψει για την άνοδο.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*8/8 G/G στη σεζόν.

*8/8 over 2,5 στη σεζόν.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχει φέρει 1-1 εντός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, ισοφαρίζοντας με τον Άμοντ στο 54’ το γκολ που είχε δεχιεί από τον Κέλι στο 16’, ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι για να ισοφαρίσει λίγο μετά το γκολ που δέχθηκαν.

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Γουόκινγκ, αυτή τη φορά με 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Σόλιχαλ Μουρς. Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια είχε κερδίσει, με αποτέλεσμα να παραμένει αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια.

Μακριά από το γήπεδό της έχει μία νίκη και μία ήττα, ενώ οι δύο ισοπαλίες που έφερε ήταν χωρίς κανένα τέρμα. Μοιάζει σιγά – σιγά να βρίσκει το καλό της αγωνιστικό πρόσωπο, αυτό που την έφερε πέρυσι στη διεκδίκηση της ανόδου μέσω της διαδικασίας των play off.