*17η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ πήρε μεγάλη νίκη – πρόκριση, έστω και με δόση τύχης, αφού χρειάζεται σε ανάλογες περιπτώσεις, κερδίζοντας με 0-1 εκτός έδρας την Γουίκομ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το κύπελλο Αγγλίας. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο αγώνες, ενώ στο γήπεδό της έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα, έπειτα από εφτά παιχνίδια εντός στα οποία είχε έξι νίκες.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση, στο -3 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής, λόγω της πολύ κακής της διαφοράς τερμάτων.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή τον Αντονι Σουίνι, ο οποίος δήλωσε πώς θέλει να δημιουργήσει μία βάση για τον επόμενο τεχνικό της ομάδας.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μεσοεπιθετικός Μπάρεϊ, που βρίσκεται στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, στην Μίλγουολ, ενώ σίγουρα εκτός είναι και ο μέσος Χόλοχαν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γουίκομ με τέρμα του Κούλεν στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, με μεγάλη δόση τύχης, αφού γλίτωσε δύο φορές από τα δοκάρια της και πολλές φορές από τον τερματοφύλακα της!

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 5/7 over 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια (δες το στην Interwetten)

*Εχει 7/12 G/G εντός έδρας, 5/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν επικράτησε με 0-2 εκτός έδρας της Γουόλσολ για το Λιγκ Τρόφι, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του συγκεκριμένου θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο αγώνες, αλλά μακριά από την έδρα της παραμένει αήττητη ως τώρα στο πρωτάθλημα, με πέντε νίκες σε οκτώ αναμετρήσεις.

Είναι πάντα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 συγκεκριμένα, από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ενώ είναι στο +7 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, αναμένεται να λείψει και πάλι ο αμυντικός Σουίνι που έχασε και τους προηγούμενους αγώνες λόγω κάποιων ενοχλήσεων.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε με 0-2 εκτός έδρας την Γουόλσολ, σκοράροντας μάλιστα από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο με τον Στίβενς στο 15’ και το δεύτερο με τον Γιανγκ στο 88ο λεπτό.