*9η αγωνιστική

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρτλπουλ «κόλλησε» στο 0-0 εκτός έδρας με την Ολνταμ και η αλήθεια είναι πώς βάσει εμφάνισης και εικόνας, περισσότερο άξιζε να χάσει παρά να κερδίσει. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν σκοράρει και κατ’ επέκταση δεν κερδίζει. Βέβαια στο γήπεδό της όχι απλά δεν έχει γκέλα, έχει 4/4 νίκες για το πρωτάθλημα.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα σε απόσταση βολής από ομάδες εκτός αυτών, στο  +1 για την ακρίβεια, αλλά και από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, στο -3 συγκεκριμένα.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Γκρέι, ενώ χτύπησε και ο μεσοεπιθετικός Μπάρεϊ, που γύρισε μάλιστα στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός. Επίσης χτύπησαν και θα απουσιάσουν ο αμυντικός Φέργκιουσον και οι μέσοι Λιντλ, Χόλοχαν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Ολνταμ, σε έναν αγώνα με ελάχιστες ευκαιρίες, με την αντίπαλο της να έχει την πιο κλασσική στο δεύτερο ημίχρονο.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί under 1,5 (δες το στην Interwetten)

*Εχει 4/5 under 2,5 μαζί με N/G εντός έδρας στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΞΕΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Εξετερ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Σάτον, σε ένα παιχνίδι που μοιάζει «μαγική εικόνα» το σκορ, καθώς η αντίπαλος της έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, με την ίδια να σκοράρει τελικά στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της νίκη, έχοντας μόνο μία ήττα ως τώρα στη σεζόν, μακριά από την έδρα της, από την Λέιτον Οριεντ. Αλλά και μόνο μία φορά, στο πιο πρόσφατο εκτός έδρας παιχνίδι της, κέρδισε!

Είναι ισόβαθμη με την σημερινή της αντίπαλο, απλά υπερτερεί στη διαφορά τερμάτων, ούσα μία θέση παραπάνω, πάντα στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών αμυντικών Σταμπς, Σπαρκς, αμφίβολη είναι και η συμμετοχή του αμυντικού Γκράουντς που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Εξετερ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Σάτον, σκοράροντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με αυτογκόλ του Γκούντλαϊφ στο 68’, και με τέρμα του Νόμπε στο 84’, αφού νωρίτερα είχε γλιτώσει πολλές φορές από το να βρεθεί πίσω στο σκορ, δύο μάλιστα από το δοκάρι της!