2η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες σε επίσημο παιχνίδι.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Με το βαθμό της ισοπαλίας ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Χάρτλπουλ. Η ομάδα του Μάθιου Μπέιτς φιλοξενήθηκε από τη Μέιντστοουν, το Σάββατο, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 41′, εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση με το τέρμα του Νομπλ, ένα λεπτό αργότερα.

“Έχουμε ένα δυνατό ρόστερ και πιστεύω ότι είχαμε πολύ καλή αντίδραση στο ματς με τη Μέιντστοουν, το οποίο δεν ήταν καθόλου εύκολο για εμάς. Κάναμε ένα μικρό βήμα και κόντρα στη Χάρογκεϊτ θεωρώ πως μπορούμε να πάρουμε κάτι καλύτερο, με τη βοήθεια του κόσμου”, δήλωσε ο Μπέιτς. Αμφίβολος είναι ο Πάντι ΜακΛάγκλιν (ΜΕ 0/0), που έχασε την πρεμιέρα λόγω προβλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μέιντστοουν Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Χάρτλπουλ – Χάρογκεϊτ Τάουν παίζει στην Betshop

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΤΑΟΥΝ

Θετικό ήταν το ντεμπούτο της Χάρογκεϊτ Τάουν στο πρωτάθλημα. Το Σάββατο, η ομάδα του Σάιμον Γουίβερ φιλοξένησε την Σάτον, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη, με σκορ 2-2. Αν και πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, έκανε την ανατροπή στην επανάληψη και προηγήθηκε με τους Μάλντον (60′) και Λάνγκμιντ (86′). Ωστόσο, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Υπερήφανος δήλωσε ο Γουίβερ για την εμφάνιση της ομάδας του στην πρεμιέρα, αν και αισθάνεται πως θα μπορούσε να πάρει ακόμη και το τρίποντο. “Κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για τη νίκη, όμως ένα λάθος μας το στέρησε. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο όμως”, είπε μεταξύ άλλων. Στα θετικά για τον ίδιο, το γεγονός πως δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα έξι τελευταία επίσημα παιχνίδια.