*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σάτον – Χάρογκεϊτ 2-1

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Στίβενεϊτζ, αν και βρέθηκε να χάνει από γκολ του Πιερτζάνι στο 60’, ισοφαρίζοντας με τον Αρμστρονγκ στο 76ο λεπτό, σε έναν γενικώς ισορροπημένο αγώνα.

Η Χάρογκεϊτ έχει να αγωνιστεί δύο εβδομάδες, από τότε που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας κόντρα στην πολύ δυνατή Στίβενεϊτζ, αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί θετικό, αν και συμπλήρωσε τέσσερις σερί αγώνες χωρίς ήττα, με δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Πάντως μόλις οι δύο εξ αυτών είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει πετύχει την πιο πρόσφατη νίκη της.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 20η θέση του, αλλά διατηρεί απόσταση ασφαλείας, έστω και την ελάχιστη δυνατή, ούσα στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εχουν μειωθεί αρκετά τα προβλήματα απουσιών, αφού οι περισσότεροι παίκτες έχουν γίνει καλά και είναι διαθέσιμοι, με μοναδικούς απόντες πλέον τον αμυντικό Φέργκιουσον και τον μέσο Ντούλεϊ. Πήρε δανεικό τον αμυντικό Ιστμαν από την Κόλτσεστερ.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει 6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/16 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/16 G/G εντός έδρας

*Εχει 9/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στο 9’ και στις καθυστερήσεις του, από τον ΜακΑλενι, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία να μπει πάλι στο παιχνίδι, χάνοντας πέναλτι στο 70ο λεπτό.

Και η Σάτον έχει να παίξει δύο εβδομάδες, από τότε που ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, χάνοντας ξανά έπειτα από τέσσερα παιχνίδια, μετά από μία ισοπαλία στον προηγούμενο αγώνα της. Πάντως μακριά από το γήπεδό της έχει κερδίσει μόνο Κρόουλι και Γουίμπλεντον φέτος, με 11 ήττες σε 17 αγώνες συνολικά!

Βρέθηκε οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, μένοντας λίγο πιο πίσω, στο -5 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες αμυντικοί Μπάντεν, Ρόου και οι μέσοι Γουίλσον, Λόβατ που δύσκολα θα παίξουν επίσης.