*4η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες τίθενται για πρώτη φορά αντιμέτωπες μεταξύ τους, κάτι λογικό, δεδομένου πως οι γηπεδούχοι δεν έχουν παίξει ποτέ σε επαγγελματική κατηγορία, ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζουν για πρώτη φορά σε ερασιτεχνική. Μόνο στο κύπελλο θα μπορούσαν να είχαν κληρωθεί ως αντίπαλοι.

*Ο βασικός επιθετικός της Χάρογκεϊτ, Τζον Στεντ, έχει γράψει τη δική του ιστορία ως επιθετικός της Νοτς Κάουντι, φεύγοντας το καλοκαίρι από εκεί.

Χάρογκεϊτ – Νοτς Κάουντι στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρογκεϊτ γνώρισε την πρώτη της φετινή ήττα, με 1-0 στο γήπεδο της Γουόκινγκ, δεχόμενη το γκολ στο 19ο λεπτό από τον Ντόνελαν. Προσπάθησε στη συνέχεια να ισοφαρίσει, έχασε μία – δύο ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Στην έδρα της δεν έχει καταφέρει να κερδίσει ακόμη φέτος.

Ο τεχνικός της, Σάιμον Γουίβερ, ξεκαθάρισε πως στο επιθετικό κομμάτι η ομάδα του έκανε ένα από τα χειρότερα παιχνίδια της στον τελευταίο αγώνα και θα πρέπει να παρουσιαστούν πολύ καλύτεροι στην συνέχεια αν θέλουν να σταθούν ανταγωνιστικοί στο πρωτάθλημα.

Τραυματίστηκε ο μέσος Κέρι στο προηγούμενο παιχνίδι και αναμένεται να απουσιάσει από τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρογκεϊτ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ για το πρωτάθλημα.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί N/G

*Εχει 2/3 over 2,5 στο πρωτάθλημα

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νοτς Κάουντι μπορεί να ξεκίνησε τη σεζόν ως φαβορί για άνοδο, λόγω «φανέλας», αλλά ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη στο νέο πρωτάθλημα που συμμετέχει! Μάλιστα γνώρισε δεύτερη ήττα σε τρεις αγώνες, αυτή τη φορά εντός έδρας με 1-2 από την Μπαρνέτ, αν και προηγήθηκε μόλις στο ένατο λεπτό με τον Μπόλντεγουιν. Αλλά ισοφαρίστηκε στο 28’ από τον Ρέινολντς και ηττήθηκε με τέρμα του Ακινόλα στο 75ο λεπτό.

Ο προπονητής της, Νιλ Αρντλεϊ, είχε παράπονα από το γεγονός πως δέχθηκαν εύκολα γκολ, λέγοντας πως γνώριζαν ότι επιθετικά είχαν πρόβλημα, λόγω έλλειψης παικτών, και γι’ αυτό ήθελαν να «χτίσουν» πάνω στην άμυνα, κάτι που δεν έγινε τελικά.

Οι Ντόιλ (ΜΕ), ΜακΚρόρι (ΑΜ) εκτίουν την τελευταία από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής τους, ενώ η καθυστερημένη, λόγω των διοικητικών προβλημάτων της ομάδας, ενίσχυση της συνεχίζεται, καθώς αποκτήθηκαν άλλοι δύο παίκτες, ο μέσος Μπούτι και ο επιθετικός Τόμας, που είναι διαθέσιμοι για απόψε, με τον Αρντλεϊ να δηλώνει πως θα πάρει και άλλους παίκτες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νοτς Κάουντι έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ.