*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπάροου – Χάρογκεϊτ 1-0

*H Μπάροου δεν έχει κερδίσει ποτέ, σε 14 επισκέψεις της στο παρελθόν, σε αυτό το γήπεδο, με οκτώ ήττες και έξι ισοπαλίες.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε με 3-1 εκτός έδρας από την Κρόουλι, δεχόμενη τρία τέρματα από τους Οτεχ (8’, 44’), Ματς (67’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει ο Ο’ Κόνορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Χάρογκεϊτ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Κρόουλι, καταφέρνοντας απλά να σκοράρει στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, αλλά έχει μόνο μία νίκη και πέντε ισοπαλίες στους εννιά τελευταίους. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και εφτά παιχνίδια, με πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, πέφτοντας στην 21η θέση του, αλλά διατηρεί την απόσταση ασφαλείας της από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +6 συγκεκριμένα. Όμως έχει και δύο αγώνες παραπάνω από την ομάδα που είναι εκεί (Κρόουλι), αν και έχει τους ίδιους αγώνες με την Χάρτλπουλ που είναι ακριβώς από κάτω της, στο +5.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο αμυντικός Φέργκιουσον και ο μέσος Ντούλεϊ, πιο πρόσφατα χτύπησε o αμυντικός Ράμσεϊ που δεν θα παίξει ξανά φέτος, ενώ τραυματίστηκε και ο γκολκίπερ Τζέιμσον που θα μείνει εκτός για λίγο καιρό ακόμη και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Σιμς.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει 12/21 G/G εντός έδρας, 10/18 στο πρωτάθλημα

*Εχει 11/21 over 2,5 εντός έδρας, 10/18 στο πρωτάθλημα

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Σάτον, σε έναν αγώνα που έκανε λίγο περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλο της και ήταν ελαφρώς πιο επικίνδυνη.

Η Μπάροου «κόλλησε» στο 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Σάτον, παραμένοντας αήττητη για πέμπτο σερί παιχνίδι, με δύο ισοπαλίες και τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα, όλες με σκορ 1-0! Οι δύο εξ αυτών ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει μακριά από το γήπεδό της.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -4 συγκεκριμένα, την έβδομη θέση, τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο. Και ο τεχνικός της, Πίτερ Γουάιλντ, είπε πώς στόχος τους είναι να «σπάσουν» άλλη μία αρνητική παράδοση, όπως έχουν κάνει αρκετές φορές φέτος.

Τραυματίες και απόντες είναι ο μέσος Νιούμπι και ο επιθετικός Κέι.