*19η αγωνιστική

*Η Μάνσφιλντ δεν έχει κερδίσει ποτέ την Χάρογκεϊτ, μία ισοπαλία έχει πάρει, στο γήπεδο που παίζει σήμερα.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, δεχόμενη δύο γκολ σχετικά νωρίς, από τον Σμάιθ στο έβδομο λεπτό και τον Μονκούρ στο 24ο λεπτό με πέναλτι.

Η Χάρογκεϊτ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, την πρωτοπόρο της κατηγορίας, με αυτήν να είναι η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που δεν κερδίζει, αν και ενδιάμεσα κέρδισε στην έδρα της Μπράντφορντ για το κύπελλο. Αλλά ήταν και η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες εντός που δεν είχε χάσει, έχοντας βέβαια τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, παραμένοντας στην 21η θέση του, αλλά πλέον είναι ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι στην προτελευταία θέση, δηλαδή εντός ζώνης υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Σμιθ, ο μέσος Ντούλεϊ και οι επιθετικοί Ράιτ, Ανγκους, ενώ τραυματίστηκε και θα λείψει και ο γκολκίπερ Οξλεϊ.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει 9/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ροτσντέιλ, χάρη σε ένα τέρμα του Μάρις στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης, ούσα σαφώς καλύτερη από την αντίπαλο της.

Η Μάνσφιλντ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Ρότσντεϊλ, με τις δύο τελευταίες νίκες της να έχουν επιτευχθεί μακριά από το γήπεδό της, η μία στο πρωτάθλημα και η άλλη στο κύπελλο. Μάλιστα έχει έξι νίκες και δύο ήττες στα οκτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

Μετά από αυτή την νίκη βρέθηκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς στην κατηγορία της, ούσα στην 7η θέση, σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από ομάδα εκτός αυτής. Και δεν είναι και πολύ πίσω, μόλις στο -5, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Τραυματίας είναι ο επιθετικός Οατς που λείπει εδώ και λίγο καιρό και αμφίβολη είναι η συμμετοχή των ΜακΛάφλιν (ΜΕ), Χαρμπότλ (ΑΜ), Σουάν (ΕΠ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.