*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουόλσολ – Χάρογκεϊτ 3-1

*Και τα δύο παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει ισόπαλα

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Ντονκάστερ, αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Μπάρλοου στο 34’, ενώ ο Μολινό στο 47’ έκανε το 0-2. Αλλά μείωσε γρήγορα, με τον Αρμστρονγκ στο 50’, πριν ισοφαρίσει στο 60’ με τον Ιστμαν, χάνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες ακόμη και να πάρει τη νίκη.

Η Χάρογκεϊτ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας κόντρα στην Ντονκάστερ, φέρνοντας τέταρτη σερί ισοπαλία, με τις τρεις πιο πρόσφατες με ίδιο σκορ! Και συμπλήρωσε πέντε σερί αγώνες χωρίς ήττα, ενώ εντός έδρας δεν έχει χάσει εδώ και έξι παιχνίδια, με πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, παραμένοντας στην 21η θέση του, διατηρώντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +3 συγκεκριμένα, επειδή έχει πολύ καλή διαφορά τερμάτων. Και έχει και έναν αγώνα λιγότερο και από τις τρεις ομάδες που είναι από κάτω της.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Ντούλεϊ και o αμυντικός Ράμσεϊ που δεν θα παίξει ξανά φέτος, αμφίβολη είναι η συμμετοχή των μέσων Πάτισον, Φολέριν.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G

*Εχει 14/24 G/G εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/24 over 2,5 εντός έδρας, 12/21 στο πρωτάθλημα

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Κρου, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους ΜακΝτόναλντ (2’), Λονγκ (25’), ενώ έπαιξε και με παίκτη λιγότερο μετά το 61’ και την αποβολή παίκτη της, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μην κάνει ούτε απόκρουση!

Η Γουόλσολ δεν κατάφερε να πάρει κάτι απέναντι στην Κρου εκτός έδρας, χάνοντας με 2-0. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ έχει μόνο μία νίκη στα 20 πιο πρόσφατα παιχνίδια της, με 12 ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και 10 αγώνες, με τρεις σερί ήττες στους πιο πρόσφατους, πέντε συνολικά σε αυτή την περίοδο.

Διαρτηρείται στο δεύτερο μισό του βαθμολογικό πίνακα, στην 15η θέση του συγκεκριμένα, αλλά βρίσκεται πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο και από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εχει τις περισσότερες ισοπαλίες στην κατηγορία και μπορεί να θεωρηθεί βαθμολογικά αδιάφορη αυτή την εποχή.

Τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός Γουάιτ και ο μέσος Λάμπαντι.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει 15/24 under 2,5 εκτός έδρας, 14/21 στο πρωτάθλημα

*Οι 12 από τους 21 αγώνες της εκτός έδρας στο πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο