*20η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάρογκεϊτ πήρε μεγάλη νίκη – πρόκριση εκτός έδρας επί της Πόρτσμουθ, ομάδας μεγαλύτερης κατηγορίας, με 1-2, με γκολ στις καθυστερήσεις και τώρα κάνει όνειρα για την επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας και τον πιθανό αντίπαλο. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει και στα πέντε πιο πρόσφατα έχει μόνο μία ήττα, από την Σάλφορντ εντός έδρας.

Είναι στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, σε απόσταση βολής, τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο, στο -3 συγκεκριμένα, όσο και από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς, στο +2 για την ακρίβεια.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός ΜακΑρντλ, χτύπησε και ο αμυντικός Σμιθ, με αμφότερους να πλησιάζουν προς την επιστροφή τους, ενώ τραυματίστηκε και ο επιθετικός Μάρτιν που θα λείψει επίσης.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρογκεϊτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Πόρτσμουθ, με τέρμα του Ντάιμοντ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας ανοίξει το σκορ με τον Αρστρονγκ στο 44’, αλλά με την αντίπαλο της να ισοφαρίζει με τον Χάρισον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην Interwetten)

*Εχει 8/12 G/G εντός έδρας, τα εφτά από αυτά μαζί με over 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φόρεστ Γκριν έφερε 1-1 εντός έδρας με την Τσέλσι U21, για το Λιγκ Τρόφι, όμως στα πέναλτι που ακολούθησαν έχασε με 1-4, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Και σε 90λεπτο δεν έχει ήττα εδώ και πέντε αγώνες, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες. Μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες νίκες, ενώ είναι αήττητη εκτός στο πρωτάθλημα, με έξι νίκες σε εννιά παιχνίδια.

Είναι πρωτοπόρος, με την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, έχοντας αποσπαστεί μάλιστα στο +7 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ενώ είναι στο +12 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς!

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Γουάιτχαουζ, μοναδικός απών είναι ο τιμωρημένος πλάγιος μπακ Γκόντγουιν – Μαλίφε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φόρεστ Γκριν έφερε 1-1 εντός έδρας με την Τσέλσι U21, αν και προηγήθηκε με τον Μαρτς στο 64’, δεχόμενη την ισοφάριση μέσα σε ένα λεπτό από τον Ουγουάκγουε.