*1η αγωνιστική / Πλέι οφ υποβιβασμού

*Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών

*Στη σεζόν: Σέκτζια Νες Τζιόνα – Χάποελ Χαντέρα 2-2 / Χάποελ Χαντέρα – Σέκτζια Νες Τζιόνα 1-0 | Στο Κύπελλο: Σέκτζια Νες Τζιόνα – Χάποελ Χαντέρα 0-1 (0-0 καν. διάρκεια)

Χάποελ Χαντέρα – Σέκτζια Νες Τζιόνα στην Betshop | +21

ΧΑΠΟΕΛ ΧΑΝΤΕΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάποελ Χαντέρα ξεκινά τα πλέι οφ υποβιβασμού χωρίς να την ενδιαφέρει ιδιαίτερα η βαθμολογική συγκομιδή, αφού είναι στο +13 από την επικίνδυνη ζώνη. Ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με τρεις συνεχόμενες ήττες, η τελευταία από τη Χάποελ Τελ Αβίβ με σκορ 2-1 εκτός έδρας. Έφτασε κοντά στα πλέι οφ πρωταθλήματος, όμως έμεινε στο -3 από τη Χάποελ Χάιφα. Μέσα στο μήνα Μάιο έδωσε τρία φιλικά παιχνίδια, σε κανένα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη. Ηττήθηκε από τη Χάποελ Χάιφα με σκορ 3-0, ηττήθηκε εκ νέου από την Ιρόνι Κιριάτ Σμόνα με 0-2 και αναδείχτηκε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Χάποελ Κφαρ Σαμπά στο πιο πρόσφατο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα από τη Χάποελ Τελ Αβίβ με σκορ 2-1 εκτός έδρας στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Δεν είχε απάντηση στην καλή μέρα του Όμρι Άλτμαν ο οποίος σκόραρε δύο γκολ στο 30’ και το 90’. Στο φινάλε του ημιχρόνου, ο Πέρετζ ισοφάρισε προσωρινά για τη Χαντέρα.

ΧΑΠΟΕΛ ΧΑΝΤΕΡΑ Στατιστικά

*2 σερί ματς με g/g και over 2.5 (δες το στη betshop)

*4/6 παιχνίδια τελευταία με no goal

*Δέχεται γκολ σε 7 από τα 13, εντός έδρας

ΣΕΚΤΖΙΑ ΝΕΣ ΤΖΙΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σέκτζια αναμένεται να δώσει σκληρή μάχη για την παραμονή της στην κατηγορία, καθώς είναι στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 21 πόντους. Απέχει έναν από τη σωτηρία, με ενδεχόμενη νίκη στο επερχόμενο ματς, ξεπερνά την Ιρόνι Κιριάτ Σμόνα. Ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με εντός έδρας νίκη κόντρα στην Ιρόνι, χάρη σε ένα τέρμα που σημείωσε ο Στέιν στο 53’. Δύο νίκες και τρεις ήττες στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος. Εκτός έδρας μετρά πέντε συνεχόμενες ήττες, με μηδέν γκολ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 0-4 από τη Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ εντός έδρας, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης μετά την επιστροφή στις προπονήσεις ενόψει επανέναρξης. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ, από το 46’ έως το 76’ δέχτηκε τέσσερα τέρματα.