*2η αγωνιστική / Πλέι οφ πρωταθλητή

*Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών

*Η Χάποελ Μπε’ερ Σεβά δεν έχει ηττηθεί από τη Χάποελ Χάιφα για 22 αναμετρήσεις ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Στη σεζόν: Χάποελ Χάιφα – Χάποελ Μπε’ερ Σεβά 0-3 / Χάποελ Μπε’ερ Σεβά – Χάποελ Χάιφα 1-0

Χάποελ Χάιφα – Χάποελ Μπε’ερ Σεβά στην Betshop | +21

ΧΑΠΟΕΛ ΧΑΪΦΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάποελ Χάιφα δεν ξεκίνησε όπως θα ήθελε τα πλέι οφ, ωστόσο είχε δύσκολο έργο ούτως ή άλλως στην έδρα της πρωτοπόρου της κατάταξης και ταυτόχρονα καλύτερης άμυνας, Μακάμπι Τελ Αβίβ. Το τελικό  σκορ φαντάζει τιμητικό για την ομάδα του Σίλμπας αφού οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμα δύο γκολ τα οποία στη συνέχεια ακυρώθηκαν. Δύο σερί ήττες μετρά η Χάποελ Χάιφα τελευταία σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Τρία συνεχόμενα παιχνίδια ωστόσο που δεν καταφέρνει να σκοράρει, τέσσερα στα πρόσφατα πέντε. Δεν έχει ελπίδες για κάποιο ευρωπαϊκό εισιτήριο, ουσιαστικά είναι αδιάφορη στη διαδικασία των πλέι οφ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ εκτός έδρας με σκορ 2-0 στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ. Δε βρήκε διαδρόμους προς την αντίπαλη άμυνα και δεν απείλησε πολλές φορές. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου και το δεύτερο δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης.

ΧΑΠΟΕΛ ΧΑΪΦΑ Στατιστικά

*5 σερί ματς με no goal (δες το στη betshop)

*6 συνεχόμενα παιχνίδια έληξαν με under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8 από τα 13, εντός έδρας

ΧΑΠΟΕΛ ΜΠΕ’ΕΡ ΣΕΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χάποελ Μπε’ερ Σεβά μπήκε στα πλέι οφ με στόχο να ανέβει στην τρίτη θέση και να πάρει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ξεκίνησε με το… αριστερό αφού δεν κατάφερε να πανηγυρίσει νίκη στην πρώτη αγωνιστικη, όμως ουσιαστικά διατήρησε τη διαφορά της από τη Μπεϊτάρ στους πέντε πόντους. Μετρά τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Μετά τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, που έχει εξαιρετική επίδοση στην άμυνα, με επτά γκολ και τη Μακάμπι Χάιφα με 22, είναι εκείνη που έχει παθητικό 24 τέρματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στη Μπεϊτάρ στην Ιερουσαλήμ, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ πρωταθλήματος. Μετά από ένα στείρο και δίχως τέρματα πρώτη ημίχρονο, η Μπε’ερ Σεβά ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 52’ με τον Γιοσέφι. Παρ’ όλα αυτά, η απάντηση των γηπεδούχων ήταν σχετικά άμεση αφού ισοφάρισε με τον Γκαρσία στο 61’. Στο 85’ ο Κοντέ αποβλήθηκε για τη Μπεϊτάρ.