*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαλ-Χάντερσφιλντ 1-0.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Πίρσον στο 37’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Χάντερσφιλντ. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, παρ’ όλα αυτά βρήκε τρόπο να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια παρά την πίεση που δέχθηκε κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, έστω και δύσκολα.

Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι και θέλει να το εκμεταλλευτεί, αποσπώντας παρόμοιο αποτέλεσμα με αυτό της προηγούμενης αγωνιστικής. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα αυτή την περίοδο, όμως μετράει μόλις δύο νίκες, αφού «πλήρωσε» στα περισσότερα παιχνίδια της τα αμυντικά της προβλήματα. Είναι αρκετά πιο μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, μετράει τρεις νίκες στα πέντε πρόσφατα ματς (3-1-1) με 10 γκολ υπέρ και 3 κατά.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τιέχι στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φιλοτζένε στο 71’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Οχάιο στο 75’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Χαλ. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια αύξησε ασφυκτικά την πίεσή της και εν τέλη το ανέτρεψε σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Μάχη για τα πλέι-οφ δίνει και κάθε βαθμός είναι σημαντικός ώστε να πετύχει το στόχο της. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μετράει τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, με 4 γκολ υπέρ και 2 κατά. Δεν θα έχει εύκολο έργο σήμερα, παρ’ όλο που υπάρχει βαθμολογική διαφορά μεταξύ τους, καθώς οι γηπεδούχοι παλεύουν για να μείνουν στην κατηγορία και είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι όταν αγωνίζονται εντός έδρας. Στα θετικά το γεγονός ότι προέρχεται από δύο σερί νίκες μακριά από το γήπεδό της, αλλά η γενική της εικόνα στις εξόδους της δεν είναι ιδιαίτερα θετική.