3η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον με σκορ 1-4, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάροτ στο 6’, και τριπλασίασαν τα τέρματά τους με τα δύο γκολ του ΜακΚάν (20’, 30’). Το 0-4 πέτυχε ο Ποτς στο 51’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόουντς στο 67’.

Ακόμα μία ήττα για τη Χάντερσφιλντ και ακόμα μια κακή εμφάνιση. Είναι φανερά τα πολλά προβλήματα που έχει τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται πλήρως από τα πρώτα κιόλας λεπτά, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Στο πρώτο μέρος ήταν σαν να μην υπάρχει στο γήπεδο, με την Πρέστον να κάνει ότι θέλει, ενώ στην επανάληψη προσπάθησε να το αλλάξει αυτό, όμως η πρόκριση είχε ήδη κριθεί.

Αντίδραση ψάχνει μετά τα πολύ άσχημα αποτελέσματα στο ξεκίνημα της χρονιάς. Μόνο ήττες μετράει, έχοντας δεχθεί 7 γκολ, ενώ έχει σκοράρει μόλις 2. Μέχρι στιγμής έχει αγωνιστεί δύο φορές μπροστά στο κοινό της και η εικόνα της δεν ικανοποίηση ούτε στο ελάχιστο σε καμία από αυτές. Υπάρχει τεράστιο πρόβλημα αμυντικά, το οποίο μεταφέρεται φυσικά και στο κομμάτι της δημιουργίας, με αποτέλεσμα να αγωνίζεται σε χαμηλότερη απόδοση από αυτή που θα περίμενε κανείς. Φανερό το γεγονός ότι δεν υπάρχει καμία συνοχή ακόμα, αφού το ρόστερ της δέχθηκε αρκετές αλλαγές παικτών, όμως θα πρέπει να αλλάξει κάτι άμεσα, καθώς αν συνεχίσει έτσι θα παραμείνει ουραγός αποκτώντας και διαφορά βαθμολογικά.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΤΟΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μόρκαμ, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαν οι φιλοξενούμενοι, καθώς και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στη διαδικασία των πέναλτι η Μόρκαμ ήταν αυτή που πανηγύρισε την πρόκριση με σκορ 5-3.

Εντελώς αναποτελεσματική η εικόνα της, είχε την υπεροχή και απειλούσε καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης την αντίπαλη εστία, αλλά δεν κατάφερε ποτέ να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε καθόλου, με αποτέλεσμα να κρατήσει εύκολα το μηδέν παθητικό. Παρ’ όλα αυτά στα πέναλτι αποκλείστηκε, κάτι που την αδικεί πλήρως με βάση την εικόνα της κανονικής διάρκειας.

Μετά τον αποκλεισμό «σοκ» στο κύπελλο, θα βρεθεί σε μια δύσκολη έδρα προκειμένου να ψάξει το δεύτερο και μάλιστα διαδοχικό τρίποντο της σεζόν. Βελτίωση αισθητά την εικόνα της σε σχέση με την πρεμιέρα την προηγούμενη αγωνιστική και κατάφερε να πάρει τη νίκη στο γήπεδό της, όμως σήμερα θα έχει ένα πιο δύσκολο έργο. Μπορεί να εκμεταλλευτεί παρ’ όλα αυτά την πολύ κακή ψυχολογία, αλλά και αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, αφού φαίνεται να έχει πολλά προβλήματα αστάθειας.