7η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΝΤΕΡΦΣΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κορόμα στο 18’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τόμας στο 70’.

Σημαντική νίκη για τη Χάντερσφιλντ που ικανοποίησε με την εικόνα της. Δημιουργική και αποτελεσματική επιθετικά, βρήκε δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή και δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, κρατώντας εύκολα το μηδέν στην εστία της.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τις διαδοχικές νίκες των τελευταίων αγωνιστικών. Δείχνει να έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά, σκόραρε με άνεση, ενώ φάνηκε βελτιωμένη και αμυντικά, αφού δέχθηκε με δυσκολία γκολ. Σημαντικό το να εκμεταλλευτεί και σήμερα τον παράγοντα έδρα, καθώς επίσης και την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της, προκειμένου να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σκόραρε ο Στέισι στο 44’.

Πάλεψε η Στόουκ, αλλά δεν τα κατάφερε για ακόμα μία φορά. Είχε ευκαιρίες, απείλησε όμως με ελάχιστες από αυτές και δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνά της ήταν σταθερή, αλλά υπέκυψε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις συνεχόμενες ήττες. Δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις σερί νίκες και αποτυγχάνοντας μάλιστα να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε όλες. Αμυντικά είναι ασταθής και σπάνια κρατάει ανέπαφη την εστία της, ειδικά όταν αγωνίζεται εκτός έδρας. Μόνο ήττες μετράει μακριά από το γήπεδό της μέχρι στιγμής, χωρίς να έχει σκοράρει. Ενώ εκκίνησε σχετικά καλά τη σεζόν, πλέον βρίσκεται μόλις στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού, αν και είναι νωρίς για να θεωρήσουμε ότι μπορεί να κινδυνεύσει.